"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kesklinnas avatakse kaasava eelarve asjus tutvustuspunktid (0)
20. jaanuar 2021
Mats Õun

"Et linnaosa elanikele saaksid tuttavaks kõik 17 ideed, avame eeloleval neljapäeval ja järgnevatel päevadel Kesklinna eri kohtades välipunktid," selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

31. jaanuarini kestval Tallinna kaasava eelarve hääletusel on linnaosade võrdluses suurim valik Kesklinna elanikel – tervelt 17 idee vahel. Nende tutvustamiseks avab Kesklinna valitsus välipunktid. 

“Meie linnaosas ekspertide poolt sõelale jäetud kaasava eelarve ideed on enamasti suunatud linnaruumi parendamisele ja uute ajaveetmise võimaluste loomisele. Mõnigi autor pakkus koos ideega välja ka detailse teostuse. Et linnaosa elanikele saaksid tuttavaks kõik 17 ideed ning et selgitada ühtlasi hääletusprotsessi detaile ja vastata võimalikele küsimustele, selleks avame eeloleval neljapäeval ja järgnevatel päevadel Kesklinna eri kohtades välipunktid,” selgitas Haukanõmm. 

Infopunktis saavad kõik huvitatud teavet hääletusel olevate projektide kohta ja võivad nende teostamiskoha tuvastada kaardilt. Tallinna kaasavast eelarvest viiakse sel aastal Kesklinnas ellu vähemalt üks kuni 103 000-eurose maksumusega projekt, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja hääletusel esile tõstnud. Et hääletuse tulemust saaks arvestada, peab sellest osa võtma vähemalt tuhat Kesklinna elanikku.

“Ideede esitajad ise on olnud väga aktiivsed oma algatuse tutvustamisel, kutsudes ühtlasi ka hääletama. See on kiiduväärt, sest iga hääl loeb,” märkis linnaosa vanem.

Kaasava eelarve ideede rahvahääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Tallinnas. Iga hääletusel osaleja võib oma elukohajärgses linnaosas anda hääle kuni kahe meelepärase idee poolt. 

Hääletus toimub veebikeskkonnas Tallinna kaasava eelarve lehel, kus tuleb end tuvastada ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või EU eID abil või Kesklinna valitsuses (Nunne 18) ja/või Kesklinna sotsiaalkeskuses (Liivalaia 32) hääletussedeli või avaliku arvuti kasutamisega – ka sel juhul tuleb hääletaja isik dokumendiga tuvastada.

Kaasava eelarve välipunktid Kesklinnas on avatud:
21.01 kell 16.30-18.30 Falgi pargis
23.01 kell 11.00- 13.00 Keskturul 
28.01 kell 16.30-18.30 Kadrioru lugemispaviljonis 
30.01 kell 11.00- 13.00 Keskturul 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.