"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lapsehoiuteenuse hüvitise määr kasvab 196 euroni kuus (0)
20. jaanuar 2021
Mats Õun

Linnavalitsus kehtestas lapsehoiuteenuse hüvitise määraks Tallinnas tänavu kuni 196 eurot kuus ühe lapse kohta, möödunud aastal oli hüvitise määraks 187 eurot kuus.  

Hüvitise määr ühe lapse kohta on võrdne koolieelsetele munitsipaallasteasutustele eelarve jaotamise aluseks oleva summaga ühe lapse kohta ühes kalendrikuus, milleks on tänavu 196 eurot kuus.

Abilinnapea Betina Beškina tõdes, et Tallinnas rakendusid möödunud aasta septembrist mitmed soodustused lapsehoiuteenust saavatele ning  era- ja munitsipaallasteaias käivatele lastele. “Lisaks lapsehoiuteenuse hüvitisele, mis kasvab sellest aastast 196 euroni kuus, katab linn ka eralasteaia ja lapsehoiuteenuseid saavate laste toidukulu ja toetab haridusliku erivajadusega laste vanemaid õppemaksu tasumisel,” ütles Beškina.

Ühtlasi viitas abilinnapea Norra krediidisaidi Sumo Finansi uuringule, mis võrdles 50 Euroopa linna ja reastas neid tegurite põhjal, mis näitavad peresõbralikkuse eri aspekte. “Tallinn on selles peresõbralikkuse tabelis tublil neljandal kohal ja üks faktor teiste seas, mille alusel peresõbralikkust hinnati, oli näiteks ühe eelkooliealise lapse lastehoiukulu kuus,” sõnas Beškina.

Tallinnas saab lapsehoiuteenuse hüvitist taotleda lapse vanem, lapse eestkostja või lapse hooldaja lapse perekonnas hooldamise lepingu alusel, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Tallinn ning ka lapse, kelle jaoks lapsehoiuteenust ostetakse, rahvastikuregistri järgne elukoht on Tallinn. Seda eeldusel, et laps, kelle jaoks lapsehoiuteenust ostetakse, ei ole kantud ühegi munitsipaallasteaia või eralasteaia nimekirja. Hooldusperedel, kelle peres kasvavad lapsed, kes on Tallinna linna eestkostel, on õigus lapsehoiuteenuse hüvitisele, olenemata kas hoolduspere vanemad on rahvastikuregistri järgi Tallinna elanikud.

 

Hüvitist makstakse 100% määrast, kui teenuse eest on tasutud summas, mis on hüvitise pooleteisekordse määraga võrdne või sellest suurem, ja 50% hüvitise määrast, kui teenuse eest on tasutud summas, mis on hüvitise määraga võrdne või sellest suurem, kuid väiksem hüvitise pooleteisekordsest määrast. Õigus taotleda hüvitist tekib järgmisel päeval arvates päevast, mil lõpetatakse vanemahüvitise maksmine selle lapse eest, kelle jaoks lapsehoiuteenust ostetakse. Õigus taotleda hüvitist lõpeb lapse kandmisel koolieelse lasteasutuse või kooli nimekirja. Hüvitise arvestusperioodiks on kalendrikuu, mille jooksul saadud teenuse eest tehtud ja dokumentaalselt tõendatud kulutused hüvitatakse lapsehoiuteenuse kasutamise ajal kehtinud korras ja määras. 

Tallinna linna selle aasta eelarves on lapsehoiuteenuse hüvitise maksmiseks ette nähtud 1,7 miljonit eurot. Määrust rakendatakse tagasiulatuvalt 1. jaanuarist. 

Mullu oli koolieelse munitsipaallasteasutuse koha arvestuslik maksumus 2020. aastal 2244 eurot ehk 187 eurot kuus. Tallinna linna eelarves oli lapsehoiuteenuse hüvitise maksmiseks 2020. aastal ette nähtud 1,4 miljonit eurot ja lapsehoiuteenuse hüvitise määr oli 2020. aastal kuni 187 eurot ühes kalendrikuus ühe lapse kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.