"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme Gümnaasiumi spordihoone sai nurgakivi (0)
20. jaanuar 2021
Jukko Nooni

Nõmme Gümnaasiumi juurde sel sügisel kerkiv spordihoone sai nurgakivi – lisaks kooliperele saavad erinevaid sportimisvõimalusi kasutada ka linlased.  

Nõmme Gümnaasiumi õppehoone kõrvale kooli kinnistule (aadressile Põllu 68) ehitatav A energiaklassiga spordihoone kerkib netopinnaga 1772,4 m2, selle kõrvale ka abihoone pinnaga 6 m2. Hoone keskossa on planeeritud avar, valgusküllane fuajee, ühel pool fuajeed suurem maht pallimängude saalile ja teisel pool väiksema mahuga osa, kus paikenvad kolm lisasaali, riietus- ja pesemis- ja abiruumid. Teisel korrusel on õpetajate töö- ja nõupidamisruumid. 

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on Nõmme gümnaasiumile spordihoonet hädasti vaja, sest siiani on õpilaste jaoks kaasaegsed sportimisvõimalused kooli juures täiesti puudunud. “Koolipere on oodanud spordihoonet väga kaua. Aastate jooksul on olnud erinevaid plaane: on kavandatud juurdeehitust, kus oleks olnud ruumi ka võimlale, siis jälle on planeeritud täiesti eraldi spordihoonet. Eks need põhjused ole olnud erinevad, miks plaanide realiseerumine on edasi lükkunud,” rääkis Terik nurgakivi panekul. 

“Mõned aastad tagasi Nõmme linnaosa vanemana töötades sain detailplaneeringu koolidirektorile üle anda. Kindlasti on see nõmmekate jaoks oluline, et reaalsed ehitustööd on alanud ja järgmisel kooliaastal avab kauaoodatud spordihoone uksed. Lisaks õpilastele saavad koolivälisel aja ruume kasutada ka teised linlased,” lisas linnavolikogu esimees.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Nõmmel lähiajal valmimas mitmeid spordiobjekte. “Tean, kui ammu ja pikisilmi siia kooli kõrvale seda spordihoonet oodati,” ütles abilinnapea. “Hiljuti avasime Nõmmel välispordiväljakud koos väliujulaga, lisaks hakkame Rahumäe kooli kõrvale rajama universaalset spordiväljakut, kus saab mängida jalgpalli, korvpalli jt mänge.”

Tallinna Linnavaraamet sõlmis lepingu Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ehitamiseks Nordecon AS-ga. Spordihoone kavandas arhitektuuribüroo Raadius Arhitektid OÜ ja hoone peaprojekteerija on AS Infragate Eesti. Projekti kogumaksumus on 3,69 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.