"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Õismäe tiigi ääres avati laste joonistustest veeohutuse teemaline näitus (0)
20. jaanuar 2021

"Kuigi tänaseks on olnud üsna suured miinuskraadid ja jää tundub kandvat, siis vahelduvad ilmastikuolud võivad olukorda üsna kiiresti muuta," tõdes Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi.

Õismäe tiigi ääres avati Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilaste joonistustest talvise veeohutuse teemaline näitus. Lapsed soovivad oma joonistustega tõmmata tähelepanu vastutustundlikule käitumisele jäätunud veekogu ääres ning kutsuda teisi lapsi ettevaatlikkusele. 

Hanimägi sõnas, et külmade ilmadega Õismäe tiigile tekkinud jää meelitab nii suuri kui väikeseid, kes soovivad seal arusaadavatel põhjustel talverõõme nautida. “Paraku ei ole see tegevus alati turvaline ning võib lõppeda väga kurvalt,” ütles linnaosavanem.

“Kuigi tänaseks on olnud üsna suured miinuskraadid ja jää tundub kandvat, siis vahelduvad ilmastikuolud võivad olukorda üsna kiiresti muuta ning seetõttu on oluline, et nii vanemad kui kool selgitaksid lastele jääle mineku ohtlikkust ning vastutustundlikku käitumist veekogu ääres,” ütles linnaosavanem. Hanimägi lisas, et Haabersti veekogude juurde on päästeamet pidanud talvel tormama korduvalt ning kuigi ka linnaosavalitsus on hoiatavaid silte välja pannud, on Haabersti Vene Gümnaasiumi algatus tänuväärne.  

Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor Irina Antojuk sõnas, et kooli sooviks oli kaasata õpilasi tegevusse, mis oleks kasulik ka teistele Haabersti elanikele. “Laste joonistatud piltidel on teade lapselt lapsele, mis hoiatab ja tuletab meelde, et jääle minek on ohtlik ning millised on käitumisreeglid,” ütles Antonjuk. Direktor lisas, et näituse näol on tegemist ühe osaga suuremast projektist, millega tutvustatakse algklasside õpilastele ohutusega seotud teemasid laiemalt. 

Haabersti Vene Gümnaasium täiendab Õismäe tiigi ääres olevat näitust jooksvalt ka laste uute töödega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.