"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita elanikud saavad lumetõrje pretensioone esitada elektrooniliselt (0)
20. jaanuar 2021

"Tänu värskele infole oleme saanud pretensioonid kiiresti edastada lepingupartnerile ja puudused ruttu kõrvaldada," märkis Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Pirita linnaosa valitsus on kodulehel avanud lingi, kuhu elanikud saavad jätta teateid ja edastada pretensioone kõigi heakorratööde, sealhulgas lumetõrjetööde kohta.

“Ega praegu ei paku inimestele vist miski suuremat rõõmu kui kauaoodatud lumi, samal ajal võib see aga põhjustada ka pahameelt – juhul, kui teed-tänavad pole piisavalt hooldatud ega libedustõrjet tehtud. Olemete teinud kõik, et lumekoristajad Pirital oma ülesannete kõrgusel oleksid. Aga kui talviseid hooldustöid tegev lepingupartner jääb lume- või libedustõrjega jänni, siis soovime sellest operatiivselt teada saada. Selleks on Pirita kodulehel võimalus teavitada linnaosavalitsust probleemidest kiiresti ja otse,” sõnas Liinat. Ta lisas, et inimesed on seda võimalust juba kasutanud ning infot lume- ja libedusetõrjumise kvaliteedi kohta edastanud. 

“Tänu värskele infole oleme saanud pretensioonid kiiresti edastada lepingupartnerile ja puudused ruttu kõrvaldada,” märkis Liinat. “Lepingus on detailselt kirjas, kuidas talvel tänavaid, kõnniteid, ülekäiguradasid ja treppe hooldada. Näiteks libedustõrje, lume ja lörtsi eemaldamisega peab lepingupartner toime tulema kahe tunni jooksul alates lumesaju algusest ning lumesaju tingimustes on hooldustsükli aeg neli tundi. Ristuvatele teedele sahkamise käigus sattunud lumi tuleb eemaldada pärast vaalutamist poole tunni jooksul, lund ei tohi kuhjata kõnniteele selliselt, et see takistab jalakäijate liikumist,” tõi Liinat mõne näite nõudmiste kohta. 

Kokku tuleb Pirital teha lume- ja libedustõrjet 218 tänaval ja teel ehk ligi 400 000 ruutmeetril. Peale selle veel 39 kõnni- ja jalgteel, mida on kokku 81 261 ruutmeetrit ning lund ja libedust tuleb tõrjuda 19 ülekäigurajal ja viiel trepil. 

Linnaosavanem tuletas meelde, et ohutuks liikumiseks peavad oma panuse andma ka kõik kinnistu- ja ehitiseomanikud, kelle kohustus on korraldada kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee puhastamist lumest ja jääst ning libedustõrjet. “Linnaosavalitsus aitab ühistuid ja eakaid kinnistuomanikke omalt poolt tasuta graniitsõelmetega,” ütles Liinat.

Ja veel – autoomanikel, kes pargivad oma sõiduki linnamaale, tuleb rookida lumi sõiduki ümbrusest meetri ulatuses. 

Pirita lepingupartner linnaosa kõrvaltänavate ja haljastute hooldustöödel jaanuarist aprillini on Eesti Keskkonnateenused AS. Tööde lepingujärgne maksumus on 112 537 eurot. 

Linnaosa elanikud saavad esitada pretensioone või kiita lumekoristajad siin.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.