"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riina Solman koostööst EKREga: nende väljaütlemised tegid tuska (0)
20. jaanuar 2021
Mats Õun

"Valitsuse tasandil ei olnud raske koostööd teha, sest õhkkond oli töine kuni lõpuni. EKRE väljaütlemised aga tegid tuska," rääkis rahvastikuminister Riina Solman oma sotsiaalmeedia kontol ministriajast kokkuvõtet tehes.

Solman tunnistas, et kuigi valitsuse igapäevatöösse erakondlikke pingeid kaasa ei võetud, kuna küsimusi, mida istungitel lahendada oli palju, siis tekkis siiski ka eriarvamusi. “Minul Isamaa ministrina oli eriarvamus näiteks noorte psühhiaatrilise abi saamise seadusega. Ma ei toetanud kindlasti ka ukrainlastest töötajate riiki mittelubamist, aga poliitika on kompromisside kunst,” tõdes ta.

Tõhusast koostööst hoolimata tegid Mart ja Martin Helme väljaütlemised TRE raadiosaates tuska ka Solmanile. “Raadiosaade proovis ette dikteerida järgmise nädala poliitilist agendat nii valitsusele kui ajakirjandusväljaannetele. Ma arvan, et koalitsiooni lagunemise üks põhjus võib-olla oligi see saade ning liiga jõuline teistele teemasid ette dikteeriv kommunikatsioon,” lisas ta.

Kristliku ministrina soovis Solman näidata, et usklikud ei ole midagi ebatavalist või kummalist ning see on väga suur osa ühiskonnast. Selle tõttu tundis ta aga, et sai ka oma usuliste veendumuste tõttu narrimise aluseks. “Kristlaste puhul on tegemist väga tublide ühiskonnaliikmetega, kes sageli hindavad ennekõike tervislikke eluviise, kellest paljud ei tarbi alkoholi ega tubakat ning kelle peredes on keskmiselt rohkem lapsi. Häbeneda ja kristlasi narrida ei ole mingit põhjust,” sõnas Solman.

Ministri sõnul oli kristlaste eest seistes ise mõnitada saamine tema jaoks okei. “See oli mulle palga sisse kirjutatud ja nii ma seda võtan. Tegin oma tööd 24/7 tundi, ausalt ja oma sõpru kristlaste kogukonnast kohusetundliku ja ennast panustavana tunnengi, nii et pigem oli kristlaseks olemine ka selles ametis äärmiselt positiivne,” lisas ta.

Solman avaldas lootust, et uus valitsus jätkab rahvastikuministri algatatud perepoliitika protsesse. “Oleme algatamas protsesse, mis puudutavad peresid, kus laps on sündinud enneaegsena, et vanemale makstav hüvitis oleks võrdväärne täiskantud lapse sünnihüvitisega, et keegi ei kannataks,” sõnas minister.

Väga delikaatne teema, millega uus valitsus võiks Solmani arvates edasi minna puudutab peresid, kuhu on laps sündinud surmaga. “Selliseid peresid tuleb riigil maksimaalselt toetada, et nad saaksid oma unistuse teostada järgmisel korral ja et hüvitiste puudumine ei oleks tunnetatav kui karistus,” lisas ta.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.