"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Turvafirma töötajad päästsid Tallinna lennujaamas kaitsealuse hiireviu (0)
20. jaanuar 2021
Scanpix/ Foto on illustreeriv

 "Selgus, et lind on pikalt näljas olnud, nõrk ja ilmselt alajahtunud," ütles Arukülas linnuparki pidav Eino Roosioks. Tiivad olid linnul siiski terved, kuid suled kubisesid parasiitidest.

Tallinna lennujaama territooriumil patrullinud G4Si lennundusjulgestajad leidsid hiireviu, kes ei suutnud enam lennata ja vajas abi, vahendas BNS. 

Appi kutsuti kolleeg, kes peab Arukülas linnuparki ja nii viidi looduskaitse all olev lind turvalisse kohta kosuma, teatas turvafirma pressiesindaja kolmapäeval.

Hädas olevat lindu märkasid lennundusjulgestajad Helena Nõmme ja Siim Kiisk Tallinna lennujaama piirdeaia juures esmaspäeval õhtul peale kella 17. Kuna lind ei suutnud lennujaamast lendu tõusta, siis võtsid nad ühendust Arukülas linnuparki pidava kolleegi Eino Roosioksaga, kel oli vaba päev, kuid asus parasjagu läheduses ja sai kiirelt appi tulla.

Sündmuskohale saabunud Eino Roosioks nägi, et julgestustöötajad olid lennujaamast leidnud noore hiireviu. “Selgus, et lind on pikalt näljas olnud, nõrk ja ilmselt alajahtunud,” ütles ta. Tiivad olid linnul siiski terved, kuid suled kubisesid parasiitidest.

Roosioks viis hiireviu koju sooja, andis talle süüa ja tegi parasiiditõrje. Noor alakaaluline lind kaalus alla 400 grammi, kuid peaks olema vähemalt kaks korda raskem.

“Hoiame pöialt ja teeme kõike, et ta kosuks,” ütles Roosioks. Kui linnu kehakaal on taastunud ja lumekiht piisavalt taandunud, et noor suleline saaks edukalt saaki püüda, lastakse ta taas loodusesse.

Eino Roosioks on linde ja loomi päästnud ning neile peavarju pakkunud juba aastaid. Arukülas peab ta linnuparki, kus on 400 lindu ja 26 looma.

Soovijad saavad hiireviud toiduga aidata, võttes ühendust Eino Roosioksaga telefonil 5815 6716 või e-postil roosiokseino@gmail.com .

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.