"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kallas: maaelu edendamiseks kavatseme kiire interneti viia kõikjale (2)
20. jaanuar 2021
Dmitri Povilaitis

"Jätkame võitlust EL-i tasandil selleks, et kõigil põllumeestel oleksid võrdsed toetused. Oluline on siinkohal, et Eesti toitu tarbitaks ning tootjad tuleb aidata välisturgudele," kinnitas Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Riigikogus jätkusid täna koalitsioonikõnelused Reformierakonna ja Keskerakonna vahel, seekord olid teemadeks regionaalpoliitika, maaelu, põllumajandus ja rahvastik. 

Maaelu asjus arutati, kuidas saaksid inimesed paremini maal elada. “Oluline on, et kõikjal oleks kiire internet ja selle kavatseme ka teha,” kinnitas ta. “Probleem on selles, et ettevõtted ei pääse kapitalile ligi ning kui pangast laenu ei saa, siis ei saa mujal ka ettevõtlust arendada,” lisas Kallas, et vajalik mehhanism luuakse. 

“Jätkame võitlust EL-i tasandil selleks, et kõigil põllumeestel oleksid võrdsed toetused. Oluline on siinkohal, et Eesti toitu tarbitaks ning tootjad tuleb aidata välisturgudele,” selgitas Kallas. Oluliseks peatakse ka mahetoitu pakkumist ja tarbimist. “Suur rõhk on ka rohelahendustel,” rääkis Kallas.  

Täna arutati mitmeid tunde kodakondsuspoliitikast ja jõuti kokkuleppepe, et muudatusi selles valdkonnas ei tule. “Eesmärk on, et Eesti kodanikke tuleks aina juurde,” ütles Kallas. “Samuti need, kes tahavad kodakondsust, peavad saama eesti keelt õppida.” 

Keskerakonna aseesimehe Mailis Repsi sõnul oli kodakondsus teema, kus oli erimeelsusi. “Erisused olid vajalikud ja nüüd sai selgeks, millised on erakondade ootused ning see omakorda annab võimaluse eri eelnõudega edasi minna,” lisas Reps.  

Kõik peremudelid kaitse alla

Lisaks lepiti kokku ka selles, et kõik peremudelid on Eestis kaitse all. “Otsime parlamendis konsensust, et kõik mudelid saaksid võrde kaitse,” lisas Kallas. “Oluline osadele valijaist on see, et abielu mõistet muutma ei hakata.” 

Repsi sõnul toimusid täna tulised diskussioonid maaelu ekspertide vahel. “Maapiirkondade tasakaalustatud arengu ning selleks vajalike  meetmete ja toetuste osas arutame veel edasi. Kohalikel omavalitsustel peab olema tihe koostöö riigiga,” ütles Reps.  

Tööjõuvaldkonnas tõdeti, et teatud valdkondades on tööpuudus ja ka tööjõupuudus. “Inimesed ei pruugi nende vahel liikuda, seetõttu peavad meetmed olema sõltuvad tööturu olukorrast,” selgitas Kallas. 

Menetluses olev välismaalaste seadus jääb seisma. “Sellega me kindlasti edasi ei lähe, kuna seal olid igasugused piirangud eri sektorites,” ütles Kallas. “Kui konkreetses valkonnas on tööjõust puudus, siis on võimalik seda juurde tuua, aga seda vaatame olukorrast lähtuvalt.”

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

X
22. jaan. 2021 08:42
Seda lubati juba 10 aastat tagasi!. Loosung!
Rr
20. jaan. 2021 22:24
Seda juttu on räägitud juba viimased kümme aastat...