"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Biden tühistas Trumpi 15 otsust (2)
21. jaanuar 2021
Scanpix

Ringhäälinguorganisatsiooni BBC sõnul asus Ameerika Ühendriikide värske president Joe Biden kohe tööle ning tühistas nii mõnedki oma eelkäija Donald Trumpi otsused kõigest mõni tund pärast ametivande andmist.

Kokku allkirjastas Biden 15 täidesaatvat korraldust, memorandumit ja direktiivi. Muuhulgas allkirjastas ta korralduse ühineda taas Pariisi kliimaleppega, millest USA ametlikult loobus eelmisel aastal. Biden on lubanud teha kliimamuutuste vastase võitluse valitsuse suurimaks prioriteediks. John Kerry, kes on uue presidendi eriesindaja kliimaküsimuste alal, säutsus Twitteris, et Pariisi kliimakokkuleppe näol on tegemist USA jaoks miinimumeesmärgiga. „Täna ühines president uuesti Pariisi kliimaleppega, taastades Ameerika Ühendriikide usaldusväärsuse ja pühendumuse ning seades meie kliimajuhtimisele aluse, mitte lae,“ kirjutas Kerry.

 Ka peatas Biden Trumpi poolt algatatud protsessi, mille käigus oli alustatud Ameerika lahkumist Maailma Terviseorganisatsioonist (WHO). ÜRO peasekretär Antonio Guterres kommenteeris otsust pressiesindaja Stéphane Dujarrici vahendusel, öeldes, et liikmelisus on „äärmiselt oluline”, et koroonapandeemiale võidaks üheskoos globaalselt paremini reageerida.

 Esimesed korraldused puudutasid koroonasituatsiooni Ameerikas. Muuhulgas kehtestati maski kandmise kohustus ning piisava distantsi hoidmise nõue kõikide osariikide föderaalasutustes. Ameerikas on koroonaviirusse surnud juba üle 400 000 inimese.

 Lisaks allkirjastas Biden mitmeid sisserändega seonduvaid eeskirju. Ta peatas Mehhiko piirimüüri rahastamise ja tühistas Trumpi poolt kehtestatud sissesõidukeelu teatud moslemienamusega riikidest.

Ka Trump alustas ametiaega oma eelkäija Barack Obama regulatsioonide tühistamisega.

Biden vannutati ametisse eile ning temast sai Ameerika Ühendriikide 46. president.

 

Allikas: Iltalehti

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tarida muhameedlasi
21. jaan. 2021 13:04
Täitus kommunistkade, sotsialistkade ja musulmankade unistus tarida muhameedlasi USA-sse karjade kaupa allahuakbaar. Ilmselt siis Osamast vähe. Masendav.
Vaatleja
21. jaan. 2021 18:58
Paratamatus. Impeerium vajab uusi orje, et majanduskasv ja anglosaksi orjapidajate heaolu ka tulevikus jätkuda saaks. Seda veel olukorras kus teise alamrassi esindajad juba niigi oma räpase kollase lõusta sügavalt alglosakside pudrupotti on ajanud ja seda kahe suupoolega häbitult tühjendavad ilma, et nende kohutaval aplusel lõppu nähagi oleks.