"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kiretapja jäi enne tähtaega vabastamata (0)
21. jaanuar 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

Facebookis teist korda lõkkele löönud Itra ja Pärna armulugu jõudis veriste sündmusteni 2014. aasta 31. mail, mil Itra tuli Tallinnast Viljandisse ning hakkas üheskoos Pärna ja tema toonase abikaasaga jooma.

39 noahoobiga oma armukese abikaasa tapnud Arti Itra jääb kohtu otsusega endiselt vangistusse, seevastu tema armuke Enel Pärna, kes mõisteti süüdi oma abikaasa tapmisele kihutamises, on nüüdseks vabaduses olnud kaks ja pool aastat, vahendas BNS Sakalat. 

2015. aasta otsusega mõisteti Arti Itra Tartu ringkonnakohtus süüdi tapmises ning liitkaristuseks määrati talle üheksa aastat vangistust. Sama otsusega sai kaheksa-aastase vanglakaristuse armukolmnurga keskmes olnud Enel Pärna, kes kihutas armukest abikaasat tapma.

Facebookis teist korda lõkkele löönud Itra ja Pärna armulugu jõudis veriste sündmusteni 2014. aasta 31. mail, mil Itra tuli Tallinnast Viljandisse ning hakkas üheskoos Pärna ja tema toonase abikaasaga jooma. Õhtu edenedes tekkis osal seltskonnast soov minna korterist välja. Nii ka Pärna toonasel abikaasal. Öistel tundidel purjuspäi koju naastes leidis seaduslik abikaasa Itra oma voodist magamas. Kirjelduse kohaselt tiris mees seepeale Itra juukseid pidi teise tuppa ja hakkas teda peksma.

Enel Pärna abiga vabanes Itra ründaja haardest ning lõi teda taburetiga. Löödu kaotas tasakaalu, kukkus ning seepeale võttis Itra kasutusele noa. Surma põhjustanud 39 noahoopi ei löönud Itra järjest, vaid lühikeste pausidega. Kaks päeva pärast surmaga lõppenud vahejuhtumit kutsus Pärna politsei ja teatas, et ta korteris on surnud mees.

Ringkonnakohtu hinnangul tahtiski naine abikaasast lahti saada. Seda tõendasid kohtule muu hulgas Itra ja Pärna omavahelised sõnumid, milles Pärna oli väljendanud soovi leseks jääda.

Tänavu jaanuari alguses arutati Viljandi kohtumajas Arti Itra ennetähtaegset vabastamist, sest ta on karistusest ära kandnud kaks kolmandikku. Kohtunik Kadi Aavik ei pidanud Itra vabastamist õigeks. Seega lõpeb tema karistuse kandmine 2023. aasta juunis. See-eest vabanes 2018. aasta juulis enne tähtaega juhtumi teise osaline Enel Pärna, kes kandis kogu vanglakaristusest ära pool.

Tallinna vangla ja prokuratuur ei toetanud Harju maakohtu otsust Pärna vangist vabastada. Kohus siiski vabastas ta range käitumiskontrolli tingimustel ja katseajaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.