"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäel saab kaasava eelarve poolt hääletada ka Lasnamäe Centrumis (0)
21. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

"Hääletamise esimestel päevadel olid Lasnamäe elanikud väga aktiivsed - hääletanud on juba üle 1300 inimese. Meie jaoks on oluline, et võimalikult palju elanikke kasutaks võimalust osaleda oma linnaosa arendamises, andes oma hääle rahvahääletusel," sõnas Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Piirkonna elanike mugavaks teenindamiseks töötab 21. jaanuarist 24. jaanuarini Lasnamäe Centrumi kaubanduskeskuses mobiilne punkt kaasava eelarve ideede poolt hääletamiseks. 

“Hääletamise esimestel päevadel olid Lasnamäe elanikud väga aktiivsed – hääletanud on juba üle 1300 inimese. Meie jaoks on oluline, et võimalikult palju elanikke kasutaks võimalust osaleda oma linnaosa arendamises, andes oma hääle rahvahääletusel. Seetõttu on selle nädala lõpuni lisaks elektroonilisele hääletamisele ja hääletamisele linnaosavalitsuses Lasnamäe elanikel võimalus anda oma hääl paberil Lasnamäe Centrumi kaubanduskeskuses,” ütles Svet. 

Hääletuspunkt Lasnamäe Centrum (Mustakivi tee 13) asub peasissepääsu alas ja on avatud neljapäevast 21. jaanuarist pühapäevani, 24. jaanuarini kell 11.00–17.00. Nelja päeva jooksul saavad linnaosa elanikud tutvuda kohapeal hääletamiseks välja pandud ideedega, näha nende asukohta Lasnamäe kaardil ja hääletada neile meeldiva projekti poolt. Tuletame meelde, et hääletamises saavad osa võtta kõik Tallinnas registreeritud elanikud, kes on saanud 14-aastaseks. Hääletada saab kuni kahe oma piirkonnas välja pakutud idee poolt. Hääletamiseks peab teil kaasas olema isikut tõendav dokument.

Kaasava eelarve hääletus toimub 18. – 31. jaanuarini. Jaanuari lõpuni saab hääletada elektrooniliselt, identifitseerides ennast ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või EU eID-ga või paberil Lasnamäe Linnaosa Valitsuses (Pallasti 54) tööpäeviti kell 8.15–17.00 (reedeti kuni kella 16.00), esitades passi või ID-kaardi.

Kokku esitasid lasnamäelased 66 ettepanekut, millest rahva hääletusvooru sai 16 ideed. Enim hääli saanud idee viiakse ellu sel aastal. 2021. aastal on Tallinna kaasava eelarvele kogusumma 800 000 eurot, millest 128 060 eurot eraldatakse Lasnamäele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.