"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 669 koroonapositiivset ja suri viis nakatunut (1)
21. jaanuar 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 293 inimesel, neist 241 Tallinnas. Tänaseks on haiglates lõpetatud 2132 COVID-19 haigusjuhtumit 2092 inimesega.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5260 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 669 ehk 12,7% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 293 inimesel. 241 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 117, Tartumaale 62, Pärnumaale 49, Valgamaale 28, Võrumaale 20 ja Raplamaale 15 uut positiivset testi tulemust. Järvamaale lisandus 14, Viljandi ja Jõgevamaale 13,  Lääne-Virumaale 10, Põlvamaale 9, Läänemaale 6, Saaremaale 4 ja Hiiumaale 1 uut nakkusjuhtu. 15 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 561,64 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 11,5%.

Terviseameti jälgimisel on üle 26 600 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 000 inimese, kellest 3414 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest nakatunud on 1394.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 3300 inimese, kellest 756 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4400 inimese, kellest 1098 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 37, haiglaravi vajab 401 patsienti

21. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 401 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 45 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 31 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 37. Koju saadeti 17 inimest, 16 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest – 90-aastane mees, 88-aastane naine, 86-aastane naine, 83-aastane mees, ja 68-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 354 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2132 COVID-19 haigusjuhtumit 2092 inimesega.

21. jaanuari seisuga on tervenenud 28 743 inimest. Neist 20 723 inimese (72,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 8020 inimese (27.9%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 726 969 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 39 212 (5,4% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart. 

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 21 985 inimesele

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 21 985 inimesele. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Pfizer/BioNTech vaktsiini tarnete vähendamise tõttu toimub COVID-19 vaktsineerimine Eestis lähiajal mõnevõrra väiksemas mahus plaanitust. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 257 906 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2743 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 327.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Haigestumine on oluliselt kasvamas Pärnumaal ning endiselt levib viirus laialdaselt Harjumaal ja Ida-Virumaal. Ulatuslikud piirangud Harjumaal ja Ida-Virus kestavad vähemalt jaanuari lõpuni. Harjumaa ja Ida-Virumaa koolides taastatakse kontaktõpe alates 25. jaanuarist. 

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Sellest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

iirlane
24. jaan. 2021 10:09
https://eestinen.fi/2021/01/kuum-koroona-briti-mutatsioon-voib-olla-ka-tapvam-euroopa-riigid-katkestavad-uhendusi-suurbritanniaga/