"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Reinsalu: Soome arutab reedel võimalikke piiranguid pendelrändele (0)
21. jaanuar 2021
Mats Õun

Välisminister Urmas Reinsalu ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Soome valitsus arutab reedel võimalike täiendavate piirangute kehtestamist, muu hulgas ka pendelrändajatele. 

“Mul oli eile pikk vestlus Soome välisministriga, ma tegin ettepaneku, et täna ka suhtleksid Soome ja Eesti peamnistrid omavahel,” märkis Reinsalu. 

“Meie jaoks on ülimalt oluline, et faktiline liikumisvõimalus säiliks meie pendelrändajatele, kes käivad Soomes tööl. See on nii suur hulk inimesi ja see toob kaasa tõsise humanitaarkriisi, nagu me nägime esimesest koroonaviiruse lainest,” toonitas minister. 

Reinsalu sõnul leppis valitsus ka kokku, et terviseamet ja eksperdid töötavad välja võimalikud kompromissid või lahendused täiendava turvalisuse tagamiseks. “Et Soomel oleks kindlust, et me oleme usaldusmeetmeid rakendanud,” selgitas ta.

Reinsalu lisas, et juba praegu toimuvad laevadel vabatahtlikud testimised, millest on viimase nädala seisuga 20 protsenti reisijatest osa võtnud. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.