"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Suurjäätmete ja ohtlike jäätmete koht ei ole olmeprügi hulgas (0)
21. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

„Oluline on meeles pidada, et suurjäätmete koht ei ole prügikastis tavaprügi hulgas või avalike pakendipunktide juures, neile kehtivad teistsugused reeglid,“ selgitas linna ettevõtlusteenistuse ringmajanduse osakonna peaspetsialist Annemari Kask.

„Suurjäätmed on jäätmed, mida kaalu või mahu tõttu ei ole lubatud paigutada mahutisse. Nende hulka kuuluvad mööbliesemed, vaibad, madratsid, talvisel ajal ka katkised suusad ja kelgud. Need tuleks ära vedamiseks paigutada jäätmemahuti kõrvale või mujale selleks korteriühistu poolt kokku lepitud asukohta,“ selgitas Kask.

 Kõigis Tallinna piirkondades on suurjäätmete kogumine hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja erinevates korteriühistutes kehtivad selle kohta erinevad reeglid.

 „Mõnes ühistus on kindlaks määratud kindel päev suurjäätmete kogumiseks või tellib korteriühistu liige ise vajadusel suurjäätmete veo, ilma kokkuleppeta suuremahulisi jäätmeid kuhugi jätta ei tohi. Kui jäätmevedajale on vastav tellimus esitatud, on ta kohustatud suurjäätmed ära vedama hiljemalt kolme ööpäeva jooksul,“ lisas Kask.

 Jäätmete vedu saab tellida enda piirkonda teenindava jäätmeveo ettevõtte kaudu. Tallinna teenusepakkujad leiab linna veebilehel: https://www.tallinn.ee/est/keskkond/Korraldatud-jaatmevedu

 Suurjäätmetena ei käsitleta ehitusjäätmeid (sealhulgas WC pott, valamu, radiaator jms), suuremõõtmelisi probleemtooteid nagu autoromud või nende osad (sealhulgas vanarehvid) ning elektri- ja elektroonikaseadmeid või nende jäätmeid .

Katkised elektriseadmed, ohtlikud jäätmed ja vanarehvid võivad kõik tallinlased tasuta üle anda linna jäätmejaamades Pärnamäel, Paljassaares, Pääskülas ja Rahumäel. Täpsem info jäätmejaamade kohta on leitav Tallinna veebilehel: https://www.tallinn.ee/est/keskkond/Jaatmejaamad-Tallinnas

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.