"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Täna õhtul Kanal 11-s Neeme Raud "Siin Tallinnast": Toome kokku vaktsiini pooldajad ja vastased (1)
21. jaanuar 2021

"Toome kokku vaktsiini pooldajad ja vastased, nii et nad saavad omavahel arutada ja oma argumendid välja tuua," rääkis saatejuht Neeme Raud. "Mulle oli üllatav, et vaktsiinivastasus on nii suur, mina liigun ringkondades, kus seda väga pooldatakse. Kindlasti tahame arutada ka kaasavat eelarvet ja Tallinna kultuuriseisugi – millal ja kuidas kultuurielu käima hakkab, seda enam, et Tallinnal on praegu uus kultuurijuht."

“Kuna käes on eriline aasta, soovime tänavu rohkem näidata, kuidas ja kust saab Tallinnas abi. Tallinnal on väga palju toetusi ja abivõimalusi, aga võib-olla kõik ei tea neid,” tutvustas Neeme Raud oma juhitavat saadet “Tallinna kodanikud”, mis alanud aastal saab uue nime, kolib Kanal 11-sse ja hakkab eetris olema kell 21.30.

“Siin Tallinn!” nimega saate alguskellaaeg nihkub tunni võrra varasemaks, kella 21.30 peale – Raua jutu järgi oligi seni põhiline probleem selles, et saade algas hilja. “Alguses pidi see olema väitlussaade, nüüd püüdsime seda muuta veidi pehmemaks  õhtuseks saateks,” rääkis Raud.

“Siin Tallinn” on Raua hinnangul kõige kuulsam kutsung, mis  läbi aegade Tallinna eetris välja hüütud. “Nüüd tundub, et seda ei ole kusagil eetris, ja kuna saade on Tallinnast, siis toome kuulsa kutsungi tagasi,” mainis saatejuht.

Saade hakkab koosnema mitmest osast. Selle esimene lõik on päevakajaline ning loomulikult seotud Tallinnaga – teemal, mis on hetkel aktuaalne. Saate keskel jääb ka väitlusosa alles. Kõigepealt näeb videolugu, seejärel hakkavad saatesse kutsutud inimesed  selle üle arutlema. “Teemad on muidugi seotud otseselt Tallinnaga ja neid on seinast seina,” ütles Raud ja lisas, et sel aastal pöörab saade rohkem tähelepanu sotsiaalteemadele. “Meil on eriline aasta ja seepärast on teemadeks igasugused nõustamised ja abistamised,” selgitas Raud. “Tallinnal on väga palju toetusi ja abivõimalusi, aga võib-olla kõik ei tea neid.”

Saate lõpuosa on kultuuriteemaline, sest Raua sõnul eratelevisioonides kultuurisaateid polegi, kultuurist räägitakse muude asjade vahel. “Tahame rõhutada, et Tallinn on ka Eesti kultuuripealinn. Kuna siin toimub nii palju, siis on tore, et saame õhtul seda tutvustada ja sellest rääkida.”

Raua sõnul peaks saade tooma Tallinnas toimuva rohkem esile. “Tallinnas toimuvast kuigivõrd teatakse, aga paljud asjad siiski ei jõua inimesteni ning peamiste kanaliteni, sellepärast püüame linna fookuses hoida. Tallinn on kõige väiksem suur linn, kus ma saan elada,” ütles Moskvas, Torontos, New Yorgis ja Washingtonis elanud mees.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

MB
21. jaan. 2021 22:44
Kokku oli kutsutud vaktsiini pooldajad ja vastased, aga sõna said vaid vaktsiini pooldajad. Mikrobioloogi, kes suruti vastaste leeri, katkestati poolelt sõnalt, kui ta soovis avaldada arvamust, et mitte ainult vaktsineerimine vaid ka läbipõdemisega saadud antikehad võiks tulevikus reisimisel arvesse minna. Oli väga kallutatud intervjuu.