"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Leedu veok kihutas suusakoormaga Harku rappa (0)
21. jaanuar 2021

"Suuskadega on võimalik veokist mööduda, vaba maad on selleks piisavalt. Küll on aga suusarada rikutud ning sellel on sõita üpriski ebamugav. Hommikused suusatajad sealt aga läbi tulid ja neilt saime ka teate," ütles Nõmme linnaosavanem Grete Šillis. Nüüdseks on selgunud, et esimest talve sõitnud leedu veokijuht usaldas liialt GPS-seadet

Harku metsas leidsid hommikused suusatajad rajale kinni jäänud rekka, millel põlesid ohutuled ja juhti ei olnud kohal. Nüüdseks on juht leitud ja ka selgunud õnnelikult lõppenud õnnetuse üksikasjad.

Leedulasest veokijuhi sõnul sattus ta suusarajale kell 9.00. GPS juhendas teda läbi Harku metsa Kalda tn ladude suunas. Veok liikus Instituudi teelt mööda Tammetalu teed kuni RMK keelumärgini. Sealt tagasi saamiseks oleks pidanud tagurdama ligi 500m. Seetõttu sõitis juht edasi ja lootis leida ümberpööramise kohta. Ümberpööramise üritus lõppes Harku metsa rõngasjärve juures kinni jäämisega ning kohale tuli kutsuda puksiir. Puksiir jõudis kohale kell 12.10 ja juba kell 13.00 oli poolhaagisega veok suusarajalt maas.

“Õnneks oli veoauto last ainult seitse tonni ning oskuslikul puksiirijuhil õnnestus ta ümber pöörata ja tuldud teed tagasi rajalt maha suunata. Puude vahel jäi manööverdamiseks ruumi mõni sentimeeter,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. “Puude koor õnneks kahjustusi ei saanud ning loodame, et lumi kaitses ka juuri tallamise eest.“

Rekkajuhi sõnul on see tema esimene talv veoauto roolis ning ta vabandab kõikide suusatajate ees, kelle päev tema möödalaskmise tõttu rikutud sai.

Šillise sõnul vajab Harku metsa terviserajal korrastamist kokku 1,7km suusarada kilomeetritel 9,5-11,5km. “Mainitud lõik on läbitav aga klassikajälg ja ka vabatehnika rada on tõsiselt kahjustatud. Pinnas väljas siiski rajal ei ole. Rajameistrile on info edastatud, et suusarada korrastataks. Rajameister lubas, et nädalavahetuseks on valmis Glehni pargi kunstlumega rada ning korrastatud ka Harku rabametsa suusajälg,“ selgitas Šillis.

Nõmme Linnaosa Valitsus tegi Saue vallavalitsusele ettepaneku, et Instituudi tee äärde paigaldataks veoauto sissesõidu keelumärk ning Tammetalu ja Tammemõisa teede ristmikule märk, et 300 meetri pärast on tupiktee. GPS juhiste parandamiseks tuleb palve edastada ka vastavatele teenusepakkujatele.

Šillise sõnul hindavad nad esmase kahju suuruseks 1000 eurot. “Rajatraktori tunni hind on 120 eurot ning eeldusel, et rohkem rada ei rikuta kulub korrastustöödele ligikaudu kaheksa tundi. Arvata võib aga, et veoki välja saamisel saab rada veel oluliselt kahjustatud ning vajalikuks võivad osutuda ka pinnasetööd.”

Linnaosa vanem ütles, et kriitiliseks muutub olukord juba täna õhtul, sest saabuvad plusskraadid muudavad raja pehmemaks ning veok vajub välja tõmbamisel tõenäoliselt oluliselt sügavamalt rajast läbi. “Loodame, et sõiduk ei pea järve äärde kevadet ootama jääma,” lisas ta. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.