"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinna 53.keskkool saab uue staadioni (0)
21. jaanuar 2021

"Tallinna 53.keskoolile tuleb selline traditsiooniline koolistaadion," ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. "Loomulikult tuleb kunstmuruga jalgpalliväljak ja jooksurajad. Kõik spordivõimalused, millega lapsed koolis tegelevad, peavad olema tagatud- hüppekast, kuulitõukeala ja ka kõik muu taoline.“

Lauri Laats tunnistab, et sportimisvõimalused on varasemalt olnud Mustamäel kitsaskohaks ning just seetõttu on spordirajatiste loomine ja uuendamine nüüd suurelt ette võetud. Headeks näideteks on Vilde tee 69 spordiväljak, Humanitaargümnaasiumi uus staadion, Arte gümnaasiumi juurde kerkiv staadion ja Vilde tee 120 juurde rajatav rahvastaadion, kuhu saab tulla iga mustamäelane.

Peagi saab uue ka kaasaegse staadioni ka Tallinna 53.keskkool. Kauaoodatud spordiväljak on mitmekülgne ning võimaldab harrastada erinevaid spordialasid.

“Tallinna 53.keskoolile tuleb selline traditsiooniline koolistaadion,” ütles Laats. “Loomulikult tuleb kunstmuruga jalgpalliväljak ja jooksurajad. Kõik spordivõimalused, millega lapsed koolis tegelevad, peavad olema tagatud- hüppekast, kuulitõukeala ja ka kõik muu taoline,“ lisas linnaosavanem, kelle sõnul saab see olema traditsiooniline koolistaadion uues kuues.

Koolipere on juba õhinas ning jälgib suure huviga staadioni ehitusega seotut. Praegune spordiväljak kahjuks õpilaste ootustele ei vasta ning mitmete spordialade harrastamise võimalus puudub seal sootuks.

“See praegune staadion on väga amortiseerunud,” lausus kooli direktor Katri Siikki. “Meil on väga palju jalgpallihuvilisi lapsi, aga neil pole siin hetkel võimalik mängida. Meile lubatakse ka jooksurada, sest kuigi meil on mets, mida aktiivselt kasutame, oleks väikestele lastele hea, kui nad saaksid staadionil jooksmist õppida. Tuleb ka huvitav ronimisala – loodame, et see kõik, mida me ootame, saab teoks.“

Uue spordiväljaku projekteerimistööd on juba alanud ning kava kohaselt on väljak kasutamiseks valmis uueks õppeaastaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.