"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Viljandi vallavalitsusse tungis ametnikke ähvardanud ja jälitanud mees (5)
21. jaanuar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Esialgse õiguskaitse korras oli kohus võtnud ründajalt ära lapse ja nimetanud lapse eestkostjaks vallavalitsuse. Mees oli varem rünnanud valla tugiisikut ning ähvardanud ja jälitanud lastekaitsetöötajat, kes tema lapse juhtumiga tegeleb.

Teisipäeva õhtul tungis Viljandi vallamajja jõudu kasutades mees, kes oli varem ametnikke ähvardanud ja jälitanud ning öelnud neile, et kannab taskus nuga, vahendas BNS Sakalat. 

Esialgse õiguskaitse korras oli kohus võtnud ründajalt ära lapse ja nimetanud lapse eestkostjaks vallavalitsuse. Mees oli varem rünnanud valla tugiisikut ning ähvardanud ja jälitanud lastekaitsetöötajat, kes tema lapse juhtumiga tegeleb.

Viljandis Kauba tänaval asuvasse vallamajja saab praegu vaid siis, kui kohtumine on enne kokku lepitud. Enne poolt viit prõmmis isik vallavalitsuse pressiesindaja Raivo Loti teatel vallamaja akendele. Kohtumist tal kokku lepitud ei olnud. Kui temast välja ei tehtud, võttis ta taskust metallist eseme, mis oli ilmselt võti, ja hakkas sellega koputama. Vahepeal käis ta sisehoovis esimese korruse akna peale koputamas.

Majja pääses mees siis, kui üks vallavalitsuse töötajatest hakkas hoonest väljuma. Mees lükkas ta jõuga eemale ning trügis sisse. Olukorra muutis eriti ohtlikuks asjaolu, et ärritunud mees oli varem korduvalt öelnud, et tal on nuga iga päev taskus ja ta on ennegi rünnanud valla töötajat. Olukord lahenes seekord rahulikult. Vallavalitsus esitas politseile avalduse.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Raul Reims
15. juuli 2022 10:24
Lapse emale Inna Peters andis Viljandi Valla lastekaitsed ja Järva Lastekaitse ja Kristiine Linnaosa Lastekaitse lapse AINU hooldus õiguse 2018 november 22 Viljandi kohtumaja, kui lapse ema oli asunud lapsega elama Albu külasse Viljandi Vallast Saarepeedilt SOTSIAALPINNAGA. Esimese lapse sünnist siiani töötu (toimetuleku toetuste ja üritades lapse elatiste peal elada) lapse ema, kellelt võeti lapse ainuhooldus õigus ära vähem kui 2a. hiljem. Tänaseks kõigi kolme erineva mehega eostatud laste hooldusõigused, viimane kolmas laps võeti ära lausa Viljandi sünnitusmajast, 3 päeva vanuselt ja pandi Rakvere kasuperesse (2022 kevad). Kõnealusele lapsele aga soovitas Viljandi Valla Lastekaitse Heili Rohtla (kes omab mootorsõiduki juhiluba) 24 aprill 2019 kella 16:00 paiku minna 4a. lapsel sõitma (mitte nõuetele vastava) jalgrattaga ilma kiivrita autosõidu tee peale, kuigi lapse isa keelitas ja siis laps kukkus rattaga sõitmisel. Viljandi Valla Lastekaitse Maarja Mitt aga püüdis mätsida kinni lapse ema rünnakut lapse vastu tema silme all, kui lapse ema ründas last ja tekitas lapsele valu, mida laps oma sõnadega kinnitas, +5min hiljem, küsimusele, miks ta oma kätt hoiab ja miks ta varjub autoteekraavi e. "kardab ema" ja Maarja Mitt takistas politseile valeütlusi andes (2019 kevad) lapse vastase kuriteo uurimise alustamist. Küll aga kasutati seda lapse ema vastu 2020 oktoober, lapse hooldusõiguste ära võtmiseks ja siis alles anti kohtule teistsugused ütlused, kui aasta varem politseile. Varem on Viljandi Vallavalitsus näiteks ka teiste perede puhul, kes soovivad lapsega kolida Viljandi Vallast välja, kasutanud ka ettekäändeks väljendit, et lapse lasekodusse panna, nagu: "Lastekodu kasvandike lapsed satuvad tihti lastekodusse" ja nagu seetõttu peaks ka panema lastekodu kasvandiku lapse lastekodusse ja siis sellega omakorda tegema statistikat juurde (et siis edaspidi saaks aina julgemalt seda statistikat esile tuua). Politseile oli antud Viljandi Vallavalitsuse külastuse asjus ütlusi, milel järgselt lõpetati uurimine kohe ära, kuna puudus kuriteo koosseis. Samuti pole väidetud ründaja suhtes olnud ühtegi karistust karistusregistris (k.a. arhiiv ja kõik karistused) vähemalt aastast 2012 tänaseni. Seega sisuliselt üritati rikkuda Eesti Vabariigi Põhiseadust §22 Viljandi Valla poolt ja moonutada äärmuslikult sündmusi ja levitada valeinfot vahendeid valimatta.
Lapse ema
3. veebr. 2021 20:41
See nn isa ei ole osalenud lapse kasvatamisel kuue aasta jooksul ega ka toetanud materiaalselt mitte kordagi. Siis kui tuli üle tüki aja last vaatama, siis lasi ka sotsiaal töötajal silmad gaasi täis ja tahtis last varastada.
Ra Re
15. juuli 2022 10:59
Lapse ema saab kinnitada seda oma pangaväljavõtetega, mis oli tema finantsseis enne lapse sündi (aasta ja eriti seda, mis ta laste rahadega tegi enne, kui sünnitusmajast lahkus (lahkus sinna, kuhu oli laps sisse kirjutatud ja see oli isa nimel elupind) e. 0€ ja ka ähvardused on helisalvestistel, "kui asja ametlikuks tees, ei näe iial last" (e. tahtis olla "üksikema" ja mitte ülekandega makseid vaid sullas või asjades, isegi kogutud lapsele asjade ostetud arved tahtis läbi närida ja neelas ka alla ) (pool kuud elas TTT riigi rahadest ja kui otsa sai, siis elas lapse isa kulul (ise + laps)) ja eriti see: https://drive.google.com/file/d/0B3Zji7-2WeHJZUR0cUJtSG9UZnc/view?usp=sharing&resourcekey=0-iXQ1_pKcORhrqYzfo_BOqA
Jahmunud lapsevanem
22. jaan. 2021 12:27
Aitäh Pealinnale, et ta jättis alles vähemalt kommenteerimisegi võimaluse: näib, et lastekaitse teemade avalikus käsitlemises on viimasel ajal lubatud esitada ainuüksi ühe osapoole (st ametnike) nägemus ja vaade asjale, vaikides maha teise osapoole (lapse ja pere) oma. Sain artiklist aru nii, et tegemist on taas ühe juhtumiga paljudest, kus lahutuse käigus jätavad ametnikud lapsed emale, kuid ema ei tule toime, ja siis võetakse lapsed pigem üldse ära, isa kandidatuuri isegi ei kaaluta. See, kas isa on korralik ja oma lastest huvitub, ei ole siin kahjuks teemaks. Ja nüüd saadeti isale vaid napp sõnum, et teie laps on sattunud haiglasse - ja see oligi kõik! Kui siis mures lapsevanem tõttas lapsega tegelenud ametniku juurde, et küsida, kas ta laps on elus ja kuidas tal läheb, siis keelduti talle vastust andmast ettekäändega, "teil pole kohtumist kokku lepitud". Täiesti mahavaikitud on see, kui pikalt ja meeleheitlikult püüdis isa oma lapse elu ja tervise kohta infot saada täiesti viisakalt ja normaalselt enne, kui lõpuks juba ametnike akendele koputama ning uksest sisse trügima oli sunnitud. Ja ka siis ametnik lihtsalt valetas talle. Niisuguses situatsioonis, kus laps on sattunud ootamatult haiglasse ning ametnik keeldub lapsevanemale ta lapse tervise kohta infot andmast, muutuks ilmselt enamik meist kurjaks ja isegi vägivaldseks. Pigem oleks ebanormaalne ja hoolimatu käitumine see, kui ema või isa kenasti alandlikult ootaks, millal kunagi nädala-paari möödudes ehk leidub ametnikul vaba aega, et lapsevanem audientsile lubada ja talle teatada üksainus lause: „Teie laps viibib selles haiglas ja tal on peapõrutus“. Ent kui laps selleks ajaks juba surnud on, siis jääbki ju vanemal oma lapsega hüvasti jätmata.
Raul Reims
21. jaan. 2021 22:03
Valeväited: "Esialgse õiguskaitse korras oli kohus võtnud ründajalt ära lapse ja nimetanud lapse eestkostjaks vallavalitsuse." EÕK korras oli Viljandi Valla Valitsus nõudnud lapse määramise lastekodusse ema juurest (e. siis lapse emalt võeti laps ära) e. lapse ema ei olnud piisavalt hea lapsevanem. Emale määrati lapse ainuhooldus õigus (2018 november 22 kohtuotsus), kui mõlemad vanemad kohtus taotlesid ainuhooldusõigust. Isa oli Taotlenud ka varem lapse elukoha määramist isa juurde (kui oli veel ühine hooldusõigus 2018 kevad/suvi) , Isal oli oma firma Tallinnas ja +11 aastat elanud kindlas 2-toalises kodus. Lapse ema aga oli umbes 7 aasta jooksul vahetanud elukohta 14 korda (lapsega koos elades umbes 4 korda). Vald oli aga seisukohal, et lapsel peab olema KINDEL KODU (2018 kevad) ja seetõttu ei tule kõne alla lapse elukohavahetus isa juurde. Lapse ema aga kolis lapsega 2018 oktoober teise valda (saades 2018 ainuhooldusõiguse, Järva maakonnas, Albu külas elades (lapse lasteaia ka vahetades Albu lasteaeda) lapsega töötuna sotsiaalpinnal, mille üürileping oli tema juhututtavast mehe nimel) Samas ka minnes lahku selle Albu kutiga kolis juba 2019 veebruaris uuesti lapsega sealt Albust ära ja jälle ka lapse lasteaeda vahetades. Niipalju siis valla valikust õige lapsevanema kasuks, et tagada lapsele kindel kodu. Lapse ema on 6 aastat olnud (esimese lapse sünnist töötu). Üürinud oma õe fiktiivse üürilepinguga korterit, mida Viljandi Vald (tegelikult kõike detailselt teades ) ise kinni maksis e. 2 aasta jooksul ~5000€ Viljandi Valla maksumaksjate rahadega. Tagatipuks siis sai ka ema selle korteri oma nimele , mida enne oli õelt üürinud, ja mis oli ka kokku lepitud notari juures, enne kui üürileping koostati. (Vald sellel ajal ütles, sellest kõike teades, "Ta saab seda mida talle ette nähtud" e. JOKK, kuigi TTT eeskirjades on punkt, et TTT andmisest saab vald loobuda põhjendamatta oma seisukohta e. vabal valikul (e. ka kahtluse korral ja ei pea oma kahtlust tõestama)) "Mees oli varem rünnanud valla tugiisikut ning ähvardanud ja jälitanud lastekaitsetöötajat, kes tema lapse juhtumiga tegeleb." Nii , siin lauses on kaks asja kokku pandud. Kust lõppeb see tugiisiku teema ja kust algab lastekaitse teema? Keda siis see mees oli ähvardanud, kas valla tugiisikut või lastekaise töötajat? Kus see Jälitamise jutt üldse võeti e. millel see põhineb? "Enne poolt viit prõmmis isik vallavalitsuse pressiesindaja Raivo Loti teatel vallamaja akendele." Kas enne ei olnud koputust, nagu seal enamus enne sisse saamist teevad ja ka tsiviliseeritud küsimust, kui valla töötaja ukse avas ja sai küsida? Kuid kes keeldus andmast igasugust infot lapsevanemale, kellele oli meili peale lühidalt öeldud et ta laps on haiglas. (samuti lapsevanem, kelle lapse lapsevanematele (ka emale ja advokaatidele) ei ole lapse elukohta teavitatud ja püütud kõikvõimalike vahendeid kasutades hoida igasuguses teadmatuses lapse kohta e. rääkimata kus aadressil laps ööbib või kas või kus lasteaias laps käib jne). Kuna muude allikate kohta oli teada, et laps oli pandud magama lastekodus narivoodi ülemisele korrusele (laps varem pole eales narivoodis maganud) ning lapsevanem ei teadnud mis seisundis laps haiglasse viidi e. kas laps kukkus nt. narivoodist alla ja murdis kaelaluu vms. Ehk mitu tundi veel laps elus võib olla või kas on veel elavate nimekirjas. Või mis siis ikkagi juhtus. " Kohtumist tal kokku lepitud ei olnud." ega ei soovita ka infot anda lapse asjus e. ei soovita seega kokku leppidagi kohtumisi. Nagu ka ühel kohtumisel Maarja Mitt ütles "Meil ei ole aega süveneda teie pere probleemidesse, kuna meil on sadu perekondi", peale seda kui viidi tähelepanu sellele et jutt läheb antud pere teemast määda ja nagu aetakse sassi kellegi teise pere probleemiga. " Kui temast välja ei tehtud, võttis ta taskust metallist eseme, mis oli ilmselt võti," see ei olnud võti , aga las ta olla pigem "võti" siis juba kui on märgitud "võti" " ja hakkas sellega koputama." "Vahepeal käis ta sisehoovis esimese korruse akna peale koputamas." Maja esimese korruse akna peale küll ei olnud koputatud kordagi "Majja pääses mees siis, kui üks vallavalitsuse töötajatest hakkas hoonest väljuma. Mees lükkas ta jõuga eemale ning trügis sisse." vallavalitsuse töötaja kes avas ukse ja väljus oli selles sisenenud mehest 2x raskem ja suurem ja see lahkuv mees ise lükkas siseneja sisse ust sulgedes. "Olukorra muutis eriti ohtlikuks asjaolu, et ärritunud mees oli varem korduvalt öelnud, et tal on nuga iga päev taskus" , kuidas see ohtlik on, kui mees nuga kaasas kannab (olgu see Šveitsi nuga või muu nt. tangidega Multitööriist Gerber ) ? "... ja ta on ennegi rünnanud valla töötajat." on Noaga rünnanud Viljandi Valla ametnikku? "Olukord lahenes seekord rahulikult." (Mees sai soovitud küsimusele "Kus haiglas mu laps on?" vastuse "Viljandi Haiglas on teie laps" ja lahkus) (Viljandi Haigla peasissepääsu arvutist vaadanud teenindaja aga ei leidnud , et antud laps iRiS Peters oleks nende haiglasse toodud. Ehk siis vähemalt mitte elavate nimekirjast ei leitud teda seal. Seega tõenäoliselt ka valetati Viljandi Valla ametnike poolt lapsevanemale, et laps on Viljandi Haiglas.) "Vallavalitsus esitas politseile avalduse." - ka mina olen avaldusi esitanud politseile, iseasi mis seal nende peale on vastatud