"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnaaedade loomiseks ja arendamiseks saab toetust taotleda (0)
22. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Tallinn avas uued taotlusvoorud linnaaianduse tegevuste toetamiseks käesoleval aastal. Toetust saab taotleda linna asutuste õppeaedade ning kogukonnaaedade rajamiseks ja arendamiseks.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul toetas linn kogukonna- ning õppeaedade rajamist ja arendamist ka möödunud aastal.

“Toetusega soovime linnaaianduse kaudu soodustada jätkusuutlikumat eluviisi ja keskkonnateadlikkuse kasvu linlaste seas – see on peamiseks eesmärgiks ka uute taotlusvoorude puhul,” märkis Klandorf ning lisas, et huvi linnaaedade vastu on olnud märkimisväärne. “Linnaaiandus ehk söögi- ja tarbetaimede kasvatamine linnakeskkonnas on kasvav trend üle maailma ning Tallinn pole siin erandiks. Meie linnaruumis leidub juba üle kuuekümne mitmekesise linnaaia ning on üsna tõenäoline, et neid soovitakse rajada ka edaspidi.”

Linnakodanike algatusel on Tallinna eri linnaosadesse loodud kokku 12 avatud kogukonnaaeda, kus piirkonna aiandushuvilised saavad üheskoos kasvatada söödavaid taimi, õppida hoidma loodust ja arendada keskkonnaalaseid teadmisi. Õppeaedu on linna toel rajanud ja arendanud üle 50 linnaasutuse, sh lasteaiad, koolid, huvikoolid, muuseumid, hoolekandeasutused jt. Õppeaedades on esikohal keskkonnahariduslikud eesmärgid ning õuesõppe tegevuste läbi viimine.

Linnaaianduse valdkonna toetamiseks 2021. aastal on Tallinn avanud kaks eri taotlusvooru – üks mittetulundustegevuse toetuse taotlemine kogukonnaaedade rajamise ja arendamise toetamiseks ning teine linna asutuste õppeaedade toetamiseks.

Mittetulundustegevuse toetuse taotlusvooru on oodatud taotlused nii olemasolevate kogukonnaaedade arendamiseks kui ka uute rajamiseks. Samuti on teretulnud tegevused ja programmid, mis hõlmavad kogukonnaaedu või keskenduvad linnaaianduse arengule üldiselt. Taotlusvoorus saavad osaleda juriidilised isikud, sh mittetulundus- ja äriühingud, aga ka erakoolid ja -lasteaiad, kes soovivad rajada oma õppeaeda. Vastava taotlusvormi saab esitada linna iseteeninduskeskkonna kaudu 1. veebruarini 2021. Toetust võib kasutada vajalike materjalide, vahendite, tööriistade ja inventari soetamiseks ning töötubade, talgute ja muude toetavate sündmuste läbiviimiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.