"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Merivälja muul ja ootepaviljon võidakse kaitse alla võtta (0)
22. jaanuar 2021
Pirita LOV

Merivälja laeva- ja bussiootepaviljon ning Merivälja muul võidakse tunnistada riiklikuks kultuurimälestiseks.

Riikliku ehitisregistri andmetel paiknevad Ranna tee 1 kinnistul ühekorruseline ootepaviljon ehitisealuse pinnaga 62 ruutmeetrit ja randumissild.

“Muinsuskaitseamet leiab, et Ranna tee 1 ehitis on erandliku funktsiooni jaoks rajatud ja ümbritseva linnaruumiga hästi haakuv paviljon, mis on oma ajastu arhitektuuri huvitav näide ning mille säilitamine on oluline. Sel eesmärgil on muinsuskaitseamet palunud näha ette ehitise säilitamine käimasoleva detailplaneeringu koostamisel,” sedastas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu algatamise lähtetingimustes ootepaviljoni säilitamist ette ei nähtud. Nüüd on Aarius Projekteerimistööd OÜ esitanud Tallinna linnaplaneerimise ametile projekteerimistingimuste taotluse Ranna tee 1 kinnistul asuva hoone rekonstrueerimiseks ning amet on projekteerimistingimuste taotluse menetluses küsinud taotlusele seisukohti kõigilt asjassepuutuvatelt ametiasutustelt, sealhulgas Pirita linnaosa valitsuselt.

“Kuivõrd ootepaviljoni säilitamine on vastuolus detailplaneeringu lähtetingimuste ja esitatud planeeringulahendusega ning detailplaneeringu menetlust ei ole lõpule viidud kolme aasta jooksul alates uue planeerimisseaduse jõustumisest ning ilmnenud on ka muud planeeringu menetluse jätkamist takistavad asjaolud, on linnaplaneerimise amet huvitatud isikule teinud ettepaneku detailplaneeringu menetluse lõpetamiseks ja planeeringu koostamise algatamise korralduse kehtetuks tunnistamiseks,” selgitas Liinat. Detailplaneeringu algatamise korralduse kehtetuks tunnistamine on eelduseks hoone rekonstrueerimise ehitusprojekti menetlemisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.