"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäevasündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
22. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 55 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga kuus inimest. Tabati 11 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati neli sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine

21. jaanuaril pool tundi enne südaööd sai politsei teate, et Lasnamäel Lõõtsa tänaval Ülemiste suunas sõidab BMW, millest sooritatakse laske. Politsei reageeris sellele teatele täie tõsiduse ning suute jõududega ning juba paari minuti pärast anti Ülemiste keskuse parklas sõidukile peatumismärguanne. Peatamise hetkel viibis autos neli meest. Sõiduki läbivaatuse käigus leiti BMW-st kolm relvataolist eset, kaks stardipüstoli laadset relva ning üks automaadi makett.

Kehalised väärkohtlemised

21. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval ründas seni tuvastamata mees 53-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. jaanuaril teatati, et Pirital Kloostrimetsa teel korteris ründas 59-aastane mees oma elukaaslast, 60-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus

21. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval on varastatud sõidukilt neli valuvelgedega ratast. Kahju kuni 3500 eurot.

Kelmus

21. jaanuaril alustati menetlus juhtumis, kus 70-aastasele naisele helistatas mees, kes tutvustas ennast Swedpanga rahandusosakonna töötajana ja küsis, kas naine on teinud kellelegi ülekande summas 1300 eurot. Kui naine vastas ei, palus mees kontrolliks naise pangaandmeid ja kinnitada mobiil id-ga tehtu. Hiljem avastas kannatanu, et on langenud kelmuse ohvriks ning tema kontodelt on tehtud ülekanded kogusummas 6400 eurot.

21. jaanuaril alustati menetlus juhtumis, kus okidoki keskkonnas kaupa müünud inimesega võeti ühendust WhatsAppi teel ning avaldati soovi osta tema müüdavaid kingi. Ostjana esinev kelm saatis müüjale lingi ning palus müüjal raha saamiseks enda krediitkaardi andmed sisestada. Kuid müüja sai teate, et sisselogimine ei õnnestunud. Pärast seda kontakteerus ta oma pangaga ning sai teada, et Ukrainas üritati tema arvelt välja võtta 1632 eurot.

Juhtumid piiril

21. jaanuaril kontrolliti Tallinna lennujaamas Minskist saabunud kolme Ukraina kodanikku: 1983. aastal sündinud mees, 1990. aastal sündinud mees ja 1985. aastal sündinud mees. Meestel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Neile koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud ning nad toimetati tagasilennu võimaluseni kinnipidamiskeskusesse.

21. jaanuaril leiti julgestuskontrollis läbivaatuse käigus kaks padrunit. Asjaolude uurimisel selgus, et 1970. aastal sündinud Eesti kodanik oli unustanud jope taskusse kaks padrunit. Kuna mehel on kehtiv relvaluba, peeti padrunid hävitamiseks kinni ja väärteomenetlust ei alustatud.  Mees jõudis oma lennule.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.