"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Trumpile esitatud süüdistusakt saadetakse esmaspäeval senatisse (2)
22. jaanuar 2021
Scanpix

USA ekspresidendi Donald Trumpi vastu esitatud süüdistusakt seoses kongressihoone ründamisega saadetakse esmaspäeval senatisse, kus tema üle kohut mõistetakse, teatas reedel senati demokraatide liider Chuck Schumer.

“Ma rääkisin (esindajatekoja) spiikri (Nancy) Pelosiga, kes andis mulle teada, et süüdisakt antakse senatile üle esmaspäeval,” ütles Schumer kõnes senaatoritele.

“Ühendriikide senatis mõistetakse kohut ja tuleb hääletus, kas president süüdi mõista,” ütles Schumer.

Esindajatekoda hääletas 13. jaanuaril ootuspäraselt Trumpile mässule õhutamise süüdistuse esitamise poolt, millega käivitati tema vastu ametlik tagandamisprotseduur.

Esindajatekojas andis süüdistuse esitamise poolt hääle 232, vastu oli 197 rahvaesindajat ja neli jättis hääletamata. Demokraatidega liitus kümme vabariiklast.

Trumpile esitatud süüdistus puudutab 6. jaanuaril Washingtonis peetud kõne, mille järel tungisid tema toetajad USA Kapitooliumisse. Vägivallas hukkus viis inimest.

Senati vabariiklaste juht Mitch McConnell noomis ametist lahkuvat presidenti ja jättis ukse Trumpi süüdimõistmisele avatuks.

McConnell oli proovinud lükata tagandamisprotsessi veebruari, öeldes, et Trumpil on advokaatide värbamiseks ja enda kaitsmiseks aega vaja. Reedel nõustus ta aga demokraatide seatud ajakavaga.

“Nagu ma aru saan, peab see meieni tulema esmaspäeval. Vastavalt senati reeglitele peame me protsessi alustama kohe siis, kui akt kohale jõuab,” lausus ta.

McConnell märkis, et esindajatekojas esitati Trumpile süüdistus erakordselt kiiresti ehk kõigest ühe päevaga, kuid senat sellist tempot endale lubada ei saa.

“Selle järg ei tohi olla ebapiisav protsess senatis, mis jätab ekspresident Trumpi ilma tema õigusest õiglasele kohtumõistmisele või kahjustab senatit või presidendiametit ennast,” rääkis ta.

Ta ütles ka, et tagandamisprotsessi edasilükkamine andnuks senatile aega kinnitada ametisse president Joe Bideni kabineti liikmeid ja kaaluda hädavajalikke eelnõusid nagu koroonaviiruse pandeemia päästepakett.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lombitagune
23. jaan. 2021 11:05
https://www.unz.com/proberts/trump-is-americas-first-zionist-president Trump kui esimene sionistist USA president. Üldjuhul toetavad marksistid demokraate ja sionistid vabariiklasi. https://www.scribd.com/document/399656100/Trump-Putin-And-Chabad
sm Mauser
22. jaan. 2021 20:13
Unustamatu Feliks Edmundovitš, OGPU ja Troika ning las kõneleb sm Mauser olgu mr Colt. Tavakeeli kõik siseriiklikud terroristid elik nood valged likvideerida tavalised Rahvavaenlased.