"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII! Pirital on avatud 15 kilomeetrit suusaradu (0)
23. jaanuar 2021

“Kõik rajameistrid väärivad kiitust, et panustavad pühendumusega inimeste sportlikusse vaba aja veetmise võimalusse ning aitavad meil taas suusatamisoskusi meelde tuletada ja Eesti suusatamist elus hoida,” tunnustas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Vaata galeriid (48)

Paari viimase nädala miinuskraadid pole lumekahuritele Pirital hõlpu andnud. Kunstlund on toodetud nii palju, et praeguseks on kõik lühemad suusarajad saanud tugeva kunstlumepõhja, mille tulemusel peavad rajad vastu paljudele suusatajatele ning ka vesisevõitu ilmale ja kevadistele päikesekiirtele. Umbes 30-sentimeetri paksune kunstlumepõhi on kõikidel Pirita lühematel suusaringidel – Lükati, Mõisa, Kuuse ja Kabeli ringil ning lasterajal Pirita jõe ääres.

Vabatehnikastiili harrastajatele on head sõidutingimused seitsme kilomeetri pikkusel Kloostrimetsa loodusliku lumega rajal. Kokku on Pirital umbes 15 kilomeetrit suusaradu, millest 8 kilomeetrit on valgustatud õhtul kella 23-ni.

Liinat kirjeldas, et kiirel lumetootmise ja radade tegemise ajal meenutab rajameistrite töö päästetöötaja ametit, kus tööd tehakse nii päeval kui ka öösel.

“Soovin, et kõik, kes tulevad Pirita spordiradadele, käituksid radadel mõistlikult ega lõhuks sissesõidetud suusajälgi. Palun olge rajal liikudes üksteise suhtes hoolivad ja sõbralikud ja seda olenemata liikujate hulgast või oskustest. Nautige talvist loodust ja pidage kinni kehtestatud reeglitest nii radadel, kelgumägedel, liuväljakutel kui ka tervisespordikeskustes,” manitses Liinat.

Kel endal suusavarustust pole, saab seda laenutada Pirita tervisespordi majast iga päev kella 10–22. Suuskade väljaandmine kuni kella 20.45. Kassa suletakse kell 20.45.

Suusakomplekti laenutus täiskasvanutele maksab 4 eurot tund. Soodushinnaga saavad varustust rentida eelkooliealised lapsed, õpilased, üliõpilased ja pensionärid ning hind on tunni eest 2.50. Laenutus isikut tõendava dokumendi alusel, soodushind kehtib soodustust tõendava dokumendi esitamisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.