"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII! Tallinnas toimus meeleavaldus Navalnõi toetuseks (6)
23. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

Tallinnas Vabaduse väljakul toimus laupäeval kell 12 meeleavaldus arreteeritud Vene opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi toetuseks.

Vaata galeriid (45)

Navalnõi peeti kinni möödunud pühapäeval Moskvas, kuhu ta naasis pärast Novitšoki-mürgitusest paranemist Saksamaal. Uuriv ajakirjandus tuvastas, et mürgitamisega oli seotud Vene eriteenistus FSB, teatas üks korraldajaist, kodanikuaktivist Sergei Metlev BNS-ile. Laupäeval toimuvad maailma teisteski paikades meeleavaldused, kus nõutakse Navalnõi viivitamatut vabastamist ning otsustava surve avaldamist Kremlile, et see lõpetaks vabaduseusku kodanike põhiõiguste ja -vabaduste piiramise.

Metlevi sõnul on Eestis palju inimesi, kes jälgivad Venemaal toimuvat, kellel on Venemaal sõpru ja sugulasi ning kes peavad seepärast oma moraalseks kohuseks toetada venemaalaste püüdu vabaduse ja inimsõbraliku riigi poole.

„Navalnõi kehastab absoluutset julgust ning taaskehtestab üksikkodanikku võimumasina väe ees. Ta väärib austust ja tuge. Meil ei ole ükskõik, et meie naaberriigi võimud rikuvad niivõrd jõhkralt inimelusid. Vabad ühiskonnad peavad tulema Vene kodanikuühiskonnale appi,“ ütles Metlev.

Meeleavalduse eestvedaja, Eestisse emigreerunud Vene ökoaktivisti Jevgenia Tširikova sõnul läheb ta meeleavaldusele toetama mitte lihtsalt poliitik Navalnõid, vaid oma sõpra.

„Mind ajas endast välja see metsik ebaõiglus, et täiesti süütu inimene pannakse puuri. Ma tunnen teda isiklikult juba aastaid. Mäletan, kuidas ta toetas minu kandidatuuri Himki linnapea kohale. Aleksei külastas Himkit isiklikult koos oma meeskonnaga, aitas teha agitatsiooni, selgitas, miks korrumpeerunud võim tuleb välja vahetada. Aleksei on imeline inimene – julge, aus ja väga abivalmis, lisaks suurepärase huumorisoonega. Just selliseid poliitikuid Venemaa vajab. Ma usun, et kõik koos saavutame Aleksei vabastamise,“ ütles Tširikova lootusrikkalt.

Meeleavaldusel järgitakse pandeemiaga seotud reegleid. Üritus on politseis registreeritud.

Ürituse infot saab jälgida Facebooki lehel www.facebook.com/events/259186612262412

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ootus
23. jaan. 2021 19:11
Ootan meeleavaldust Julian Assange kaitseks!!!
raudteekeelne sabash
23. jaan. 2021 18:13
Vabaduse platsil kummaline ettevõtmine raudteekeelne ja ühest teisest rahvusest tegelaste sabash. Täiesti vaatepilt vägisi Nikolai Stepulov ja Neeme Ruus meenub olid askeldamas.
Tõsine Vene Inimene
23. jaan. 2021 11:52
Leshka-poiss elik triip ja vodka alustas tegelt Tõsise Vene Inimesena elik klaarib kõigi ühest teisest rahvusest tegelastega. Kuid mingil põhjusel Bolotnaja kamraadiga kommunistist rünnakrühmlasega Sergei Udaltsoviga teed lahku - poisid tahtsid muide Kremli hõivata ja olid igati aktsioonis. Sergeile siis kolm aastat tsooni kellast kellani ja Leshka-poiss siiberdama töllerdama teat vahe või kuda mõikab. Siit teat suhtumine trussiku Leshkasse sinised trussikud triip ja vodka. Kuid kui tegu lastega siis üldsus kõik kompetentsed organid peavad sekkuma ei mingit pedofiiliat.
perestroika
23. jaan. 2021 11:37
Kui Navalnõi saaks Venemaa presidendiks, siis Euroopa Liit ulatuks Lissabonist Vladivostokini.
Vaatleja
23. jaan. 2021 10:44
Kui see "täiesti süütu" inimene oleks kõike seda, mis ta on teinud, teinud näiteks USA-s, poleks tal ilmselt eluaegsest vangistusest või olenevalt osariigist isegi surmanuhtlusest kohe kindlasti pääsu, samal ajal kui Venemaal on tal lastud peaaegu takistamatult korda saata kõige erinevamaid kuritegusid mille eest mees aga nüüd ilmselt siiski viimaks oma teenitud karistuse saab nagu sealsed riigis kehtivad ja kõigi jaoks kehtivad seadused seda siis ette näevad ja kõik need Venemaa vaenlaste katsed seda kuidagi muuta on üksnes täiendavaks tõenduseks mehe süüst olgu siis või katsetes kehtiva riigikorra vägivaldseks muutmiseks, mis teatavasti on rangelt karistatav mistahes riigis ja see, et ta kõige selle kõrval on teinud ehk oma elus ka midagi head, saab siin olla parimal juhul üksnes kergendavaks asajoluks aga mitte mingiks kõikekatvaks ja kõikelubatavust õigustavaks indulgentsiks.
Uljanoffist villand
23. jaan. 2021 10:30
Saksmann korra saatis kellegi Uljanoffi vist Piiteri raske siis miskit Navalnoi Moskooviasse saata saksmannile köömes tegelt. Kuid miks ühest teisest rahvusest tegelased kogu antud sabashi korraldavad teab keegi? Saata lapsi jalutuskäike ja rongikäike korraldama mingi triibu ja vodka poiss olla tsemendil poisil olla koguni sinised trussikud ja mis siis? Lugupeetavad lapsi ei tohi kasutada poliitikategemises ja siin peab Lastekaitse Liit ja kogu meie üldsus ja kõik erakonnad sekkuma. Lapsed väljapoole poliitikat ja ei mingeid Uljanoffe, Trotskeid, Navaloid siiberdama.