"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kristiines on avatud kaks kaasava eelarve hääletuspunkti (0)
23. jaanuar 2021

„Hääletamine kaasava eelarve ideede osas käib juba nädal aega ja Kristiine elanike osavõtt on olnud väga aktiivne. Selleks, et laiendada võimalusi oma hääle andmiseks, otsustasime, et lisaks linnaosavalitsuse hoones aadressil Metalli tänav 5 avatud hääletuspunktile, avasime ka teise hääletuspunkti kaasava eelarve rahvahääletuse ajaks,“ sõnas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Kristiine linnaosa valitsus kutsub kõiki linlasi üles kasutama võimalust osaleda jaanuari lõpuni oma linnaosa arengus ja ütlema sõna sekka Tallinna kaasava eelarve rahvahääletusel.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe tunnustas elanikke aktiivse osavõtu eest ja rõhutas, et see on suurepärane võimalus vajalike muutusi nii keskkonnas kui ka linlaste heaolu parandamiseks ellu viia.

Teine hääletuspunkt asub Kristiine tegevuskeskuse päevakeskuses (Sõpruse pst 5, hoovi poolt keskmine uks) ja on avatud tööpäevadel kell 9.00 – 16.00. Tallinna kaasavasse eelarvesse esitatud ideede rahvahääletus kestab 31. jaanuarini, hääletuse tulemused selguvad 1. veebruaril.

„Tänu avatud kahele hääletuspunktile on lihtsam erinevates Kristiine piirkondades elavatel inimestel tulla osalema kaasava eelarve paberhääletusel. Iga inimese arvamus on meile oluline ja meil koos õnnestub teha linnaosa paremaks ja ilusamaks. Ootame kõiki rahvahääletusest osa võtma,“ lisas Riibe.

Kaasava eelarve ideede rahvahääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Iga hääletusel osalev isik saab hääletada kuni kahe endale meelepärase idee poolt oma elukohajärgses linnaosas.

Hääletada saab internetis ja paberkandjal kohapeal. Hääletamiseks on vaja end eelnevalt tuvastada ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või EU eID abil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.