"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Venemaal on meeleavaldustel kinni võetud üle tuhande Navalnõi toetaja (2)
23. jaanuar 2021
TASS/SCANPIX

Venemaal on laupäeval Kremli-kriitiku Aleksei Navalnõi toetuseks korraldatud meeleavaldustel kinni võetud üle tuhande inimese, nende seas tema abikaasa Julia, teatas kinnivõtmisi jälgiv ühendus OVD-Info.

Navalnõi peeti kinni pühapäeval, kui ta saabus kodumaale pärast mürgitamisjärgset ravi Saksamaal. Politseijaoskonnas kiiruga peetud kohtuistungil mõisteti ta 30 päevaks vahi alla.

Meeleavaldusi korraldati Vladivostokis, Novosibirskis, Habarovskis, Jekaterinburgis, Jakutskis ja mujal.

Protestijaid hakati juba enne meeleavaldust kinni võtma Moskvas ja Peterburis.

Navalnõi abikaasa Julia võeti laupäeval kinni Moskva meeleavaldusel. Ta teatas sellest oma Instagrami kontol, kuhu postitas foto endast politseiautos.

Politsei võttis laupäeval kinni Navalnõi Moskva kontori juhtkonda kuuluva Oleg Stepanovi, seda vaid mõni tund enne meeleavalduse algust.

Uudisteagentuuri AFP teatel on Moskvas puhkenud kähmlused meeleavaldajate ja politsei vahel.

Protestiüritustest on erinevatel hinnangutel osa võtnud vähemalt 20 000 inimest.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jalutuskäik Moskoovias
24. jaan. 2021 09:17
Lugupeetavad jalustuskäik igati kulub ära teat toonus hoiab vormis tegelt tervislikud eluviisid. Isegi Moskoovias õudsas Mordoris Inimsööja manu lausa. Ja miks mitte siis Lesha-poisi toetuseks jalutada ei pea vaid õlutit libistama, netti näperdama, siiberdama-töllerdama. Latsed-noored siis jalutama guljaanie lausa rongikäik kohati. Tegelt vaid tervitada tuleb guljaanie traditsiooni jõudsat esiletõusu ja seda muide 20 miljonilises linna megalinnas. Tõsi kogu selle guljaanie tegelt võimaldab too Jossif Stalini jõuline suurteos Moskva metroo kõik need askeldamised guljaanied tegelt tuginevad Moskva metroole austusavaldus igati. Igati tervitatav ettevõtmine mis muud igal laupäeval latsed-noored linnapääle guljaanie ja toetus Lesha-poisile resideerumas momendil tsemendil Moskoovia värk ilmselt pikalt. Igati väärt värk promeneerimine venepäraselt guljaanie vaid edu nii Moskoovias kui ka loomulikult Pariisis loodetavasti polits ei sekku äärmiselt brutaalselt.
Vaatleja
23. jaan. 2021 16:10
Jääb vaid loota, et vene õiguskaitseorganid kohtlevad kõiki korrarikkujaid kogu riigis kehtivast seadusandlusest tuleneva rangusega ega lase end mõjutada mistahes välisest survest.