"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaljulaid: Kremli käitumine näitab nende nõrkust (2)
24. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

"See, kuidas Venemaa võimud on asunud Aleksei Navalnõi toetuseks rahumeelselt meelt avaldama tulnud inimesi kinni võtma ning nende kallal vägivalda kasutama, on tõsiselt häiriv. See peab lõppema, kinnivõetud inimesed, sealhulgas Navalnõi abikaasa, tuleb vabastada," kirjutas president Kersti Kaljuaid laupäeva õhtul sotsiaalmeedias.

Tema sõnul seiab Eesti alati selle eest, et igal rahval oleks õigus rahumeelselt oma meelsust näidata ilma, et peaks kartma võimude repressioone. “Võimude selline reaktsioon näitab nende tegelikku nõrkust,” lisas Kaljulaid.

Venemaal on laupäeval Kremli-kriitiku Aleksei Navalnõi toetuseks korraldatud meeleavaldustel kinni võetud üle 1900 inimese, nende seas tema abikaasa Julia, teatas kinnivõtmisi jälgiv ühendus OVD-Info.

Navalnõi peeti kinni pühapäeval, kui ta saabus kodumaale pärast mürgitamisjärgset ravi Saksamaal. Politseijaoskonnas kiiruga peetud kohtuistungil mõisteti ta 30 päevaks vahi alla.

Meeleavaldusi korraldati Vladivostokis, Novosibirskis, Habarovskis, Jekaterinburgis, Jakutskis ja mujal.

Protestijaid hakati juba enne meeleavaldust kinni võtma Moskvas ja Peterburis.

Navalnõi abikaasa Julia võeti laupäeval kinni Moskva meeleavaldusel. Ta teatas sellest oma Instagrami kontol, kuhu postitas foto endast politseiautos. Hiljem lasti ta vabaks.

Politsei võttis laupäeval kinni Navalnõi Moskva kontori juhtkonda kuuluva Oleg Stepanovi, seda vaid mõni tund enne meeleavalduse algust.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
24. jaan. 2021 11:02
Kaljulaid, kelle tänase Venemaa tundmine piirdub parimal juhul meie lehest loetuga või Bondi filmidest nähtuga, võiks aru saada nagu muuseas paljud muud lehelugejad koos temaga, et Navalnõile omistatavate kuritegude ja muude seaduserikkumistega tegelevad õiguskaitseorganid, mis ei asu sugugi mitte Kremlis. Ja laskem neil rahulikult oma tööd teha nii nagu venelased lasevad seda teha meie õiguskaitseorganitel sekkumata järjepidevalt meie siseasjadesse ning käimata siin ütlemas milliseid kurjategijaid me peame kinni pidama ja millistel laskma vabalt ringi jalutada, rääkimata oma riigi vaenlastele ja nende lähedastele umpropsu droonidelt peetavast verisest inimjahist nagu meie liitlased seda järjepidevalt kogu maailmas karistamatult ja igasuguseid juriidilisi protseduure ning sel viisil tapetavate elementaarseimaidki õigusi eirates teevad ilma, et Kaljulaiu sugustel tarkuritel tuleks mõttessegi nende suunas näppu viibutada tõsisematest etteheidetest rääkimata.
ebakompetentsus tegelt
24. jaan. 2021 10:10
Mis on Eesti probleem totaalne ebakompetentsus Venemaa puhul siit siis mingid kummalised seisukohad. Või lihtsalt soovimatus üleüldse vene värki puudutada mis muide mõneti ka mõistetav. Ja siit suhtumine las Suured Onud ütlevad ja meie kordame mida öeldakse mis tegelt ka teat lähenemine. Lesha-poisi guljaanied ei ole Venes probleemiks las latsed jalutavad värskes õhus ei saa vaid netti näperdada. Venes on probleemiks vaesus inimesed on vaesed see on tõeline probleem Venes. Täpsemalt väike hulk lõputult rikkaid lausa ropult rikkad ja tohutu ülimalt vaeste vastuolu. Tohutu vastuolu vajab vähemalt pehmendamist ja muide mõneti seda Kõigekõrgem Venemaa Valitseja mõnes mõttes teat piirides lausa Isevalitseja seda ka üritab. Kuid kas rikas mõistab vaest? Nood Moskoovia ja Piiteri guljaanietavad latsed ei ole vaesed korralik toitumus, riided vastavad üll, kõik vastavad seadmed küljes. Kuid Venemaa on Hiidmaa ja ülevaeseid piisavalt tõsi osa ka pidevalt pahuksis viinakuradiga tuleb tunnistada selline vene värk. Vaesus on Venemaa probleem kari kriminaale, debiile ja joodikuid hävitasid majanduse mida nüüd siis üritatakse ülesehitada ja loomulikult see võtab oma aja.