"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Turismisektori seiskumine paneb pesumajad riigiabi küsima (0)
24. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Turismisektori seiskumisega Harjumaal ja Tallinnas on häiritud ka hotellide, restoranide, konverentsikorraldajate, spordiklubide ja SPA-de pesupesemisega tegelevate ettevõtete tegevus, mis paneb neid riigiabi peale mõtlema. 

Pesumajad soovivad töötajate koondamiste või tegevuse lõpetamise vältimiseks arvata majutusasutustele teenust osutavad pesumajad turismisektoriga samaväärsete toetusmeetmete saajate hulka.

„Meie sooviks on, nagu kogu turismisektoril ja toitlustussektoril, kriisiolukord üle elada ja jätkata teenuse osutamist pärast piirangute lõppemist,“ kirjutas sotsiaalministeeriumile Baltic Laundry Service OÜ juhatuse liige Tõnno Palm.

Suur osa majutusasutusi ja SPA-sid kasutab pesude rentimise teenust pesumajadelt ja ise pesu ei oma. Seega kui pesumajad lõpetavad teenuse, siis jäävad hotellid ilma pesuta.

Tallinnas majutusasutustele pesupesemisteenust pakkuvate ettevõtete käibekaotus on kriisi ajal olnud kohati 70- 95 protsenti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.