"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA GALERII! Ratas: Keskerakonna ministrikandidaadid on end tõestanud tugevate tegijatena (0)
24. jaanuar 2021
Albert Truuväärt

"Keskerakond läheb uude valitsuskoalitsiooni enesekindlalt, kõik ministrikandidaadid on end tõestanud tugevate tegijatena," lausus Keskerakonna esimees Jüri Ratas. "Olen kindel, et Keskerakonna volikogu poolt heaks kiidetud tulevased ministrid seisavad Eesti inimeste hea käekäigu eest ja viivad ellu valijatele antud lubadusi. Soovin uue valitsuse ministritele pealehakkamist ja kiiret sisseelamist!"

Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas loodava võimuliidu koalitsioonilepingu ja ministrikandidaadid. Keskerakond saab endale keskkonna-, kultuuri-, majandus- ja taristu-, riigihaldus-, sise-, tervise- ja töö- ning välisministri portfellid. Ministrikandidaatideks on vastavalt Tõnis Mölder, Anneli Ott, Taavi Aas, Jaak Aab, Kristian Jaani, Tanel Kiik ja Eva-Maria Liimets.

Vaata galeriid (33)

Aastateks 2021-2023 sõlmitud koalitsioonileping sisaldab mitmeid Keskerakonna jaoks olulisi punkte. Jüri Ratase sõnul saavad eakad olla kindlad, et pensioni teise samba reformist vabanev raha suunatakse pensionikindlustuse puudujäägi katmiseks, keskmise vanaduspensioni maksuvabaks muutmiseks ja erakorraliseks pensionitõusuks.

“Sotsiaalvaldkonnas on eesmärgiks korrastada pikaajalise hoolduse süsteemi, et ennetada ja vähendada pikaajalise hoolduse vajadust, leevendada lähedaste hoolduskoormust ning toetada koduteenuste pakkumist. Analüüsitakse alternatiivseid rahastusmudeleid, sealhulgas ka hoolduskindlustust inimeste omaosaluse vähendamiseks ja teenuste kättesaadavuse tõstmiseks,” loetles Ratas.

Rohkem kui neli aastat peaministriametit pidanud Jüri Ratas tõstis esile tegevuskava väljatöötamist kliimaneutraalsuse saavutamiseks aastaks 2050 ja selle seadmist riiklikuks eesmärgiks. “Koostöös Ida-Virumaa omavalitsuste, ettevõtlusorganisatsioonide ja teadlastega koostab uus valitsus tegevuskava õiglaseks üleminekuks ja uute töökohtade loomiseks. Lisaks Õiglase Ülemineku Fondi toetusele suunatakse piirkonda täiendavaid rahalisi vahendeid. Samuti näeb koalitsioonileping ette motivatsioonipaketi rakendamist, et kohalikud omavalitsused jõuaksid süsinikuneutraalsuseni aastaks 2030,” ütles Ratas.

KESKERAKONNA MINISTRIKANDIDAADID

  • Keskkonnaminister Tõnis Mölder: 2019-2021 Riigikogu XIV koosseisu liige, sotsiaalkomisjoni esimees; 2017-2019 Tallinna abilinnapea.
  • Kultuuriminister Anneli Ott: 2020-2021 riigihalduse minister; 2019-2020 Riigikogu XIV koosseisu liige, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees.
  • Majandus- ja taristuminister Taavi Aas: 2019- majandus- ja taristuminister; 2015-2019 Tallinna linnapea.
  • Riigihalduse minister Jaak Aab: 2020-2021 haridus- ja teadusminister; 2017-2018 ja 2019-2020 riigihalduse minister.
  • Siseminister Kristian Jaani: 2013–2021 Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt.
  • Tervise- ja tööminister Tanel Kiik: 2019-2021 sotsiaalminister; 2016-2019 Riigikantselei peaministri büroo juhataja.
  • Välisminister Eva-Maria Liimets: 2019-2021 Eesti suursaadik Horvaatias, 2018-2021 Eesti suursaadik Tšehhimaal ja Sloveenias.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.