"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Häirekeskus korraldab konkursi hädaabinumbri 112 teadvustamiseks (0)
25. jaanuar 2021
Svetlana Aleksejeva

Esmaspäeval algab häirekeskuse traditsiooniline "Lumest lumele 112" konkurss, mille eesmärk on tõsta nii laste kui ka vanemate teadlikkust kõikjal Euroopas politsei, pääste ja kiirabi kutsumiseks kasutusel olevast lühinumbrist 112.

Konkursil osalemiseks tuleb postitada häirekeskuse Facebooki lehel olevale ürituse seinale foto, millele on püütud loominguline lähenemine sellest, kuidas lumest või mõnest muust materjalist kujutada hädaabinumbrit. Konkursil on oodatud osalema lasteaiad, koolid, noorte huviringid ja pered. Võitjatele on häirekeskus välja pannud auhinnad ja need kuulutatakse välja 17. veebruaril.

“Häirekeskuse “Lumest lumele 112″ on juba aastaid väga oodatud konkurss  ja fotode arv on küündinud tavaliselt 700 kanti. Häirekeskuse jaoks on väga oluline, et lapsed oskaksid endale ja teistele abi kutsuda. Selle teadlikkuse mõju näevad päästekorraldajad oma igapäevatöös, sest lapsed märkavad abivajadust, julgevad 112 numbril helistada ja abi kutsuda. Oleme uhked nende väga paljude laste üle, kes ennast ja teisi aitavad ning lõpetuseks ka oma vanemaid ja vanavanemaid sellel teemal harivad,” rääkis häirekeskuse 112 teenuse juht Heiko Leesment. 

Võidutööd valivad välja Häirekeskuse töötajad ja viit meeldejäävamat lasteaedade tehtud 112 kujutist tunnustatakse hariva põrandamänguga “Aga mina”. Ülejäänud osalejate saadetud fotodest valitakse kaks erilisemat, kes saavad auhinnaks kinkekaardi.

Fotosid saab postitada 11. veebruarini, mil tähistatakse kõikjal Euroopa Liidus 112 päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust sellest, et Euroopas on üks number 112, millele helistades saab vajadusel kutsuda nii kiirabi, päästjaid kui ka politsei.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.