"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hiina president hoiatas "uue külma sõja" eest (2)
25. jaanuar 2021
Scanpix

"Väikeste klikkide loomine või uue külma sõja algatamine, teiste tõrjumine või hirmutamine vaid süvendavad lõhet maailmas," ütles Hiina president Xi Jinping hoiatades, et vastasseis viib "tupikusse". 

Jinping hoiatas esmaspäeval virtuaalsel Davosi Maailmamajandusfoorumil riigijuhte “uue külma sõja” algatamise eest ja kutsus seoses koroonapandeemiaga globaalsele ühtsusele, vahendas BNS. 

“Väikeste klikkide loomine või uue külma sõja algatamine, teiste tõrjumine või hirmutamine vaid süvendavad lõhet maailmas,” ütles Xi, hoiatades, et vastasseis viib “tupikusse”. 

“Vastasseis kahjustab alati kokkuvõttes kõigi riikide huve ja toob ohvriks inimeste heaolu,” lisas president.

Xi kinnitas pöördumises ka Hiina ambitsioonikat kliimalubadust vähendada 2030. aastaks süsinikdioksiidi emissiooni 65 protsendi võrra ning saavutada 2060. aastaks süsinikuneutraalsus. 

“Nende eesmärkide saavutamine nõuab Hiinalt tohutut ja ränka tööd. Kuid me usume, et kui kaalul on kogu inimkonna huvid, peab Hiina ette astuma, tegutsema ja töö tehtud saama,” ütles Xi.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tsaufan
25. jaan. 2021 18:43
Õhtumaailm sulgub Hiina teaduse ja tehnoloogia ees. See saabki otsustavaks. Aasia ja Aafrika turust esialgu piisab, et kaubalis-rahaliste voogude säilimist imiteerida. Peatselt on üleolek piisav, et jäädagi püüdmatuks. Ei toimu vaid kvantiteedi üleminek kvaliteediks, vaid kvaliteet ise on tingimuseks kõrgema kvaliteedi tekkimise kiirendamiseks.
likvideerida globalismus
25. jaan. 2021 16:03
Kui USA ja Euroopa ei suuda likvideerida mingite schwarts-soroste väljamõeldist globalismust siis kogu Maailm allutatakse Puna-Hiinale. Piirid kontrolli alla ja tollid paika ainus võimalus. Ja kõik schwarts-sorosed Palestiina kõrbe õitsvaks aiaks muutma.