"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jufereva-Skuratovski: soovime Navalnõi küsimust arutada eelseisval ENPA istungil (3)
25. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

"Arvestades kõrgendatud tähelepanu Navalnõi kinnipidamise vastu, võib eeldada, et Valgevene teema jääb seekord veidi tahaplaanile," ütles ENPA Eesti delegatsiooni juht Maria Jufereva-Skuratovski. 

Riigikogu Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsioon osaleb sel nädalal videosilla vahendusel assamblee täiskogu istungil. Eesti delegatsioon on teinud avaldused algatamaks debatti Valgevene kodanikuühiskonna ja Venemaa opositsionääri Aleksei Navalnõi toetamiseks. 

“Mõlemal juhul on tegemist inimõiguste põhimõtete selge rikkumisega,” lausus Jufereva-Skuratovski. “Seega peame tähtsaks neid küsimusi assamblees tõstatada. Arvestades kõrgendatud tähelepanu Navalnõi kinnipidamise vastu, võib eeldada, et Valgevene teema jääb seekord veidi tahaplaanile. Seda olulisem on aga meie pingutus Valgevene küsimust päevakorras hoida.”

Olulise küsimusena käsitleb assamblee Jufereva-Skuratovski sõnul ka COVID-19 vastu vaktsineerimist.

Teisipäeval toimub Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunike, Euroopa Nõukogu asepeasekretäri ning Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee peasekretäri valimine. Sama päeva õhtul tuleb hääletusele Euroopa Nõukogu põhimõtete rikkujate korrale kutsumiseks mõeldud ühisprotseduur. Algatus on leidnud laiapõhjalist toetust, kuid Vene Föderatsiooni delegatsioon on väljendanud soovi omapoolseteks parandusteks.

Maria Jufereva-Skuratovski võtab sõna ka esmaspäeval toimuval Georgia parlamendi valimisvaatluse ning Saksamaa eesistumise teemalisel arutelul. Delegatsiooni liigeVilja Toomast kõneleb kolmapäeval COVID-19 vastu vaktsineerimisest. Neljapäevasel erakorralisel debatil soovivad Navalnõi toetuseks sõna võtta Raimond Kaljulaid ja Maria Jufereva-Skuratovski.

Lisaks osalevad videokohtumistel Eesti delegatsiooni liikmed Eerik-Niiles Kross, Urmas Reitelmann ja Raivo Tamm.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lisaja
26. jaan. 2021 16:25
http://www.nommeraadio.ee/wimpy/mambots/wimpy/vimpel3.php?cat=lounatund&file=2021-01-22.mp3 Igor Gräzin Navalnõi teemal.
sabash Vabaduse platsil
26. jaan. 2021 06:36
Alles mingid tüübid korraldasid raudteekeelse sabashi Vabaduse platsil ja ei miskit kõik on korras? Jälle Stepulovi poiss ja Neeme Ruus nii või? Kuni saabub Sergei Kingissepa spetsiaalkomando eesti inimeste ajaloolisest mälust.
aga katalaan
25. jaan. 2021 10:32
Tegelt inimlikult hää meite poliitikud leiavad aega ja võimalust toetada Tõsist Vene Inimest aktivisti ja aferisti elik tullakse appi venelasele. Inimlikult mõistetav humaanne toetada venelast Tõsist Vene Inimest kui on soovi ja võimalust. Kuid miks meie poliitikud tublid eurooplased ei toeta pikkadeks aastateks süüdimõistetud katalaane? Või katalaan ei olegi eurooplane järsku ei ole kogunist inimene...Kes või mis keelab eestlastel kui eurooplastel toetada katalaane või siis teatada avalikult katalaan ei ole inimene tegemust nn untermenschi elik nn alaminimese või siis nn mitteinimesega. Väga veider suhtumine tegelt kõige respekti puhul antud Tõsise Vene Inimese tegevusse näiteks klaarida ühest teistest rahvusest inimestega...