"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politse- ja piirivalveameti sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
25. jaanuar 2021
Ilja Matusihis

Möödunud nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 127 avaldust ja teadet kuritegudest. Avaliku korra raskeid rikkumisi registreeriti üks. Varavastastest kuritegudest teatati 33, sh vargustest 17 korral. Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 14 inimest.

Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 27, narkojoobes neli. Piirilt väljastati kolm sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja üks inimene, piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi oli samuti üks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

22. jaanuaril teatati, et Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval ähvardas ja ründas 31-aastane mees enda elukaaslast, 25-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

23. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Turvise tänaval tungiti kallale 30-aastasele mehele ja löödi teda kätega pähe. Kiirabi viis mehe haiglasse.

23. jaanuaril teatati, et Haaberstis Õismäe teel tekkis 38-aastasel mehel konflikt 49-aastase tuttavaga naisega, mille käigus tekitati kergemaid kehavigastusi. Kiirabi viis naise haiglasse. Politsei pidas 38-aastase mehe kinni.

23. jaanuaril teatati, et Nõmmel Mai tänaval olevas elukohas tungis 41-aastane mees kallale 51-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni.

24. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Luha tänaval ründas alkoholijoobes 38-aastane mees 33-aastast meest, mistõttu viimane ründajat enesekaitseks vastu lõi. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse.

24. jaanuaril teatati, et Haaberstis Õismäe teel korteris lõi 53-aastane mees oma abikaasat, 41-aastast naist. Konflikti juures viibisid ka alaealised naised. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli.  

Vargus

 

22. jaanuaril teatati, et 21. jaanuari ööl vastu 22. jaanuarit varastati Kristiine linnaosas Järve tänaval ehitusobjektilt vaskkaablit. Esialgne kahju ligikaudu 3000 eurot.

Harjumaa

 

Ähvardamine

 

23. jaanuaril teatati politseile, et Harku vallas ähvardas 32-aastane naaber enda 43-aastast naist noataolise esemega. Politsei pidas mehe kinni.

Kehaline väärkohtlemine

 

23. jaanuaril teatati politseile, et Maardus Haigla tänaval olevas elukohas läks 45-aastane mees kallale enda elukaaslasele, 39-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni.

24. jaanuaril teatati, et Jõelähtme vallas korteris tekkis konflikt alkholijoobes elukaaslaste, 56-aastase mehe ja 47-aastase naise vahel. Mõlemal osapoolel olid ka kergemad vigastused. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. jaanuaril teatati, et Harku vallas asuvas majas tekkis konflikt elukaaslaste, 32-aastase naise ja 41-aastase mehe vahel. Politseinike saabudes oli naine kodust lahkunud ning mehel tuvastati välised vigastused.

Juhtumid piiril

22. jaanuaril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 14 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks 1997. aastal sündinud Austraalia kodanikule. Mees viibis Eestis 76 päeva seadusliku aluseta.

22. jaanuaril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks 1990. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule. Mees viibis Eestis 116 päeva seadusliku aluseta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.