"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Reinsalu: EL peab rakendama Venemaale piiravaid meetmeid (2)
25. jaanuar 2021
Mats Õun

"Tegin ettepaneku, et Euroopa Liit peaks juba täna andma selge sõnumi sanktsioonide ettevalmistamise kohta," sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Reinsalu rõhutas esmaspäeval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel, et Euroopa Liit peab reageerima Aleksei Navalnõi kinnipidamisele põhimõttekindlalt, vahendas BNS. 

“Aleksei Navalnõi vahistamise kaasuses peab Euroopa Liit olema põhimõttekindel ja sätestama konkreetsed piiravad meetmed,” ütles Reinsalu. “Tegin ettepaneku, et Euroopa Liit peaks juba täna andma selge sõnumi sanktsioonide ettevalmistamise kohta.”

Reinsalu kutsus Euroopa Liitu üles alustama ettevalmistusi neljanda sanktsioonipaketi koostamiseks repressioone jätkavate Valgevene ametiisikute suhtes. “Praeguseks on vahistatud juba üle 30 000 inimese, Euroopa Liit peab oma survet sümmeetriliselt suurendama,” rõhutas Reinsalu. 

Transatlantiliste suhete punktis rääkis välisminister, et suhtlus USA uue valitsusega peab olema aktiivne ja ettevaatav. “Uuendatud transatlantiliste suhete tegevuskava ühisosa leidmine ELis on ülioluline, me peaksime olema valmis kuulama USA sõprade seisukohti. Selles kontekstis on kõrgetasemelised visiidid väga vajalikud ja need peaksid toimuma võimalikult kiiresti.”

Muu hulgas kõnelesid ministrid põhjalikumalt ka ELi ja Ühendkuningriigi suhetest ja võitlusest COVID-19 pandeemiaga. Lisaks olid päevakorras Bosnia ja Hertsegoviina, Egiptuse inimõiguste juhtum, Hongkong, Iraan, Pärsia lahe piirkond, Aafrika Sarv ja Venezuela.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Euroopa tegutsema
26. jaan. 2021 06:50
Euroopa peab lõpetama lõputu allategemise ja alustama resoluutselt tegutsema vähemalt oma lähiümbruses. Seega looma tugeva piirivalve ja piirivalvelaevasti Vahemerel ja lööma tagasi Ottomanide Kõrge Porta rünnaku Kreeka ja Küpruse vastu, sekkumise Tripolitaanias ja Süürias. Ja põhiline asuma appi kristlastele Armeenias ja Karabahhias elik ekspeditsioonikorpus Mägi-Karabahhiasse elik Artsahhi klaarima kristlasi hävitavate muhameedlastega. Lõputust mulast ei piisa on vaja sekkuda Euroopa relvajõududega või siis muhameedlased lõikavad kõikidel armeenlastele kristlastel kõrid läbi ei midagi uut kõik täpselt nii nagu alati. Kuid selleks on vaja korralikke tasemel relvajõude või siis vaid mula ja allategemine - tava Euru.
gaas ja vesinik
25. jaan. 2021 19:16
Tundub tegelt ei teata mis toimub momendil käib Põhja Voog 2 viimase lõigu paigaldamine. Kuid ootamas ju vesinikutorustikud Jamalist Põhja-Jäämere äärest Saksamaale ilmselt mõni veel pole kuulnudki energiarevolutsioonist. Euroopa majandus vajab soodsat energiat kui muidugi on Euroopal soov maailmamajanduses sekka lüüa. Ja mis puutub Navalnoisse siis ennegi saksmann mässumehi Venesse saatnud olgu plommitud vagunis või aeroplaanil mida uut. Seega esmalt Põhja Voog 2 ja kaks vesinikutorustikku takkaotsa ja siis kõiksugu Uljanoffid ja Navalnoid saksmanni värk.