"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sotside nägemuses muutuks Tallinn patupealinnaks? (5)
25. jaanuar 2021
Mats Õun

Eelmisel nädalal erutas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid oma Facebooki kontol lugejaid küsimusega, kas inimesed ikka teavad, et Tallinn on ainus pealinn Põhjamaades, kus ei ole ametlikku alastiranda.

“Eesti inimesed päevitavad ja ujuvad niigi alasti, miks siis ei võiks seda teha ka Tallinnas? Inimesed ei pea häbenema oma keha. Igaüks võib end oma kehas tunda kindlalt ja hästi,” kirjutas ta, lisades postitusele pildi endast ja seksuaalkoolitajast Epp Kärsinist.

Oma seisukoha selgitamiseks viitas Kaljulaid Eesti korrakaitseseaduse §55-le, mis ütleb, et avalikus kohas on alasti viibimine keelatud, “kui see oluliselt häirib teisel isikul koha sihipärast kasutamist”. Seega on kohalikul omavalitsusel õigus määrata oma territooriumil kindlaks kohad, kus alasti viibimist ei loeta, sõltumata asjaoludest, teisi isikuid häirivaks, tõlgendas Kaljulaid. “Tegelikult Tallinnas muidugi käiakse alasti ujumas ja päevitamas. Näiteks Paljassaare poolsaarel Pikakari rannast pisut edasi asub metsik rannariba, mis on aastaid olnud mitteametlik alastirand. Meie ettepanek on anda sellele rannale ametlik alastiranna staatus ja lubada seal alasti ujumine ja päevitamine,”  kirjutas ta.

Detsembris ületas Kaljulaid uudiskünnise, pakkudes Postimehes Tallinna ööelu strateegia üle mõtteid vahetades välja idee, et narkootikume tarbivale pidutsejale tuleks pealinnas anda võimalus kontrollida manustatavaid aineid. Ehk sisuliselt tuleks anda uimastite tervitamisele roheline tee. Sotsiaaldemokraatlikul linnapeakandidaadil on tõenäoliselt veel palju värvikaid mõtteid, kuidas tõsta Tallinna kui Euroopa patupealinna mainet.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

head isu
22. nov. 2023 19:22
https://uueduudised.ee/varia/rootsi-noorsotside-soge-plaan-koolides-haiglates-ja-vanadekodudes-tuleb-pakkuda-ainult-taimetoitu/
noorpoliitik
7. veebr. 2021 10:11
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/maskid-on-maas-noorsotsid-nouavad-sooneutraalset-eestit/ Noored on alati “eesrindlikud” – nii soovitasid Rootsi noored liberaalid enam kui nelja aasta eest oma noortekogul seadustada insesti ja nekrofiilia. https://objektiiv.ee/sotsid-ja-isamaa-kaotavad-toetust/
vot tak
31. jaan. 2021 11:38
https://foma.ru/kto-takie-sodomity.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
püha mütsike
26. jaan. 2021 16:34
https://et.wikipedia.org/wiki/Soodom_ja_Gomorra Lott koos kahe tütrega pääses. Nad asusid elama mäestikus asuvasse koopasse. Tütred uskusid, et maa peal ei jäänud ellu ühtegi meest. Soovides tuua järglasi, jootsid nad isa kahel järjestikusel õhtul purju ning magasid seejärel temaga. Mõne aja pärast tõi vanem tütar ilmale poja, kellest hiljem sai moabiitide esivanem. Ka nooremal tütar sündis poeg, kellest sai ammonlaste vanem. Nii sai Lotist kahe nimeka rahva esiisa.
stiilinäitaja
25. jaan. 2021 20:38
https://www.darkmoon.me/2013/the-sexual-decadence-of-weimar-germany/