"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Buss nr 73 hakkab sõitma Kopli liinideni (0)
25. jaanuar 2021
Mats Õun

"Loodan, et Tallinna tasuta ühistransport ning järkjärguline ühistranspordi ja kergliikluse võimaluste parandamine pakuvad alternatiive isiklike sõiduautode kasutamisele," sõnas Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Tallinna Transpordiamet teatab, et alates 1. veebruarist pikendatakse bussiliini nr 73 marsruuti Kopli ja Maleva tänava kaudu Sepa tänavani. 

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul tingib bussiliini pikendamise vajaduse Põhja-Tallinna linnaosa jõudsalt kasvav elanikkond: “Kopli liinidele rajatav uuselamurajoon tähendab potentsiaalselt suuremat ühistranspordi kasutajaskonda, mis omakorda eeldab paremat bussiühendust. Lisaks transpordi korrastamisele on piirkonnas parandamisel ka linnaruum, mis tõstab sealse elukeskkonna atraktiivsust veelgi,” lisab Novikov ja toob näitena Kase pargi uuendamise, Maleva tänava seenioride kodu avamise ning raudteeülekäigu korrastamise. 

“Põhja-Tallinna elanike arv jätkab lähiaastatel kasvamist ja paratamatult muutub senisest olulisemaks ka liikuvuse küsimus,” sõnas Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. “Loodan, et Tallinna tasuta ühistransport ning järkjärguline ühistranspordi ja kergliikluse võimaluste parandamine pakuvad alternatiive isiklike sõiduautode kasutamisele ning aitavad teha keskkonnasõbralikumaid valikuid.” 

Kopli liinide, Sepa tänava ning Maleva tänava paremaks teenindamiseks tuuakse bussiliin Tööstuse tänavalt edasi mööda Kopli ja Maleva tänavat kuni Sepa tänavani. Seoses sellega lisatakse liinile nr 73 marsruudil Veerenni – Kopli liinid uued peatused: Maleva, Neeme ja Kopli liinid. 

Tagasiteel kesklinna suunas hakkab bussiliini Maleva peatus olema olemasolevas peatuses, kus peatuvad ka bussiliinide 32, 33 ja 72 sõidukid. Maleva peatuses on hea ümberistumise võimalus trammidele nr 1 ja 2 ning kesklinnas Pärnu mnt piirkonnas on võimalik ümber istuda Pärnu mnt kaudu liikuvale ühistranspordile.

Tänast bussiliini nr 73 kesklinnasuunalist liikumisteed muudetakse loogilisemaks, jättes ära Kopli tänava liinilõik Sitsi tänava ristmikust kuni Ristiku tänavani ja Erika tänava liinilõik Ristiku tänavast kuni Tööstuse tänavani. Bussiliin hakkab kulgema otse mööda Tööstuse tänavat. 

Lisandunud peatuste graafikud on manuses ning alates 1. veebruarist on võimalik bussiliini nr 73 sõiduplaani jälgida Tallinna linna kodulehel http://soiduplaan.tallinn.ee/.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.