"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Järgmisel aastal algab Peterburi maantee remont (1)
25. jaanuar 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

Esimeses järgus võetakse Peterburi maantee remontimisel ette lõik Smuuli tänavalt Väo liiklussõlmeni. Järgmisel nädalal selgub selle ala projekteerimishanke võitja. Väo sõlm aga avaneb liiklusele juba selle aasta lõpuks.

Väo liiklussõlm on oma töödega püsinud graafikus. Erilisi probleeme sellega pole ette tulnud. “Hästi läks soojatrassi ehitamine, seda kartsime enne kõige rohkem. Nagu näha, on Lasnamäe soe ja liiklus on ka suunatud uutele teelõikudele,” meenutas Transpordiameti Põhja teehoiuosakonna juhataja Janar Tükk.

Usutavasti suveks saab valmis viadukt. Lõpplahendus võimaldab ristmikul igale poole sõita valgusfooride taga passimata. “Üks selline põhiline ummikkoht Tallinna linna väravas saab lahendatud. Kes tahavad sõita Tallinn – Narva suunal, saavad seda vabalt teha ja samuti on vabalt sooritatavad kõik pöörded ükskõik, mis suunas – olgu need Lasnamäele või Tallinna ringteele,” kinnitas Janar Tükk. 

Juba praegu käivad aga ettevalmistused linna sees kulgeva Peterburi maantee remondiks. Projekti tegemiseks on hange välja kuulutatud ja veebruari alguses annab linnavalitsus teada, kes selle võitis. Tee remonditakse kahes etapis.

“Sealt, kus riigi ehitus Väo liiklussõlmes lõpeb, jätkab Tallinn oma tööd Peterburi maanteed pidi kuni Ülemisteni välja. Esimene etapp on Väost kuni Smuuli ristmikuni ja teine on sealt Ülemisteni,” selgitas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Tee remont tuleb põhjalik ning muudab siinset liiklust kõikehõlmavalt. “Sinna tuleb niisugune keskkond, kus on ohutu liigelda nii jalakäijatel, jalgratturitel kui autojuhtidel. Muidugi rajame sinna täiesti uue haljastuse. Ma usun, et kui see valmis saab kunagi, on see tore,” sõnas Klandorf.

Kui kõik laabub ja ka riik omalt poolt toetab, saab kogu Tallinna linnas kulgev Peterburi maantee korda aastal 2023.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

RM
25. jaan. 2021 18:00
Tere! Kas jutt käib Peterburi teest või Peterburi maanteest? Esimest Tallinnas tean, teist paraku mitte.