"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kallas koalitsioonileppe allkirjastamisel: kriis võib olla tuleviku väetis (0)
25. jaanuar 2021
Mats Õun

"Esimene asi millega tegelema hakkame on tervisekriis ja kõik sellega seonduv. Juba homme olen kutsunud kokku valitsuse kriisikomisjoni koos teadusnõukoguga, aga iga kriis võib olla ka tuleviku väetis ja ka selles koalitsioonileppes on palju mõtteid kuidas kriisi ära kasutada," sõnas tulevane peaminister Kaja Kallas koalitsioonileppe allkirjastamisel. 

Reformierakonna juht, tulevane peaminister Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas allkirjastasid esmaspäeva pärastlõunal kell 14.30 riigikogus koalitsioonilepingu. 

Kallase sõnul on tervisekriis esimene ja olulisim teema, millega peale mandaadi saamist pihta hakatakse. Tulevane peaminister peab oluliseks ka rohe- ja digipööret. “Eelkõige tuleb teha investeeringuid, et meie ettevõtted ja tööstus muutuks rohelisemaks. Teiseks, et saaksime teha investeeringuid digiriiki ja kolmandaks kuivõrd majanduskriisiga on seonduv ka vaimse tervise kriis, siis siin on mõtteid, kuidas saaks seda paremaks teha,” sõnas Kallas. 

Ta lisas, et loodab, et kahel koalitsioonipartneril saab olema hea koostöö, sest siiamaani on see sujunud hästi. 

Endine peaminister Jüri Ratas avaldas samuti lootust, et tuleb huvitav ja töine koalitsioon. “Esimese asjana peab see koalitsioon seisma koroonakriisi ületamise eest. Arvan, et selle koalitsiooni sees on väga olulised põhimõtted, mis on seotud regionaalpoliitika ning pensionitõusuga, aga peame mõlemad pingutama selle nimel, et uuesti majandus käima saada ja läbi selle teha ka pingutused, et Eesti inimeste tööhõive taas tõuseks. Soovin koalitsioonile jõudu ja palju tegusid,” sõnas Ratas. 

Kell 15 algab riigikogu istung, kus päevakorras on peaministrikandidaat Kaja Kallasele volituste andmine valitsuse moodustamiseks.

President Kersti Kaljulaid tegi Kaja Kallasele ettepaneku valitsus moodustada pärast Jüri Ratase tagasiastumist Keskerakonna korruptsioonikahtluse tõttu poolteist nädalat tagasi.

Pühapäeval sai avalikuks koalitsioonileping ja ministrikandidaadid, mille mõlema erakonna esindusorganid samal päeval kinnitasid.

Ametivande annab uus valitsus teisipäeval.

Kallase valitsuses on lisaks peaministrile 14 ministrit, Reformi- ja Keskerakond saavad võrdselt seitse portfelli.

SEOTUD LOOD

Reps: see on kriisist väljatulemise ja uue kasvu koalitsioon

VIDEO JA GALERII! Ratas: Keskerakonna ministrikandidaadid on end tõestanud tugevate tegijatena

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.