"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Mida arvavad inimesed vaktsineerimisest? Laulja Lauri Saatpalu laseks end vaktsineerida (1)
25. jaanuar 2021
Postimees Grupp/Scanpix Baltics

„Kahtlemata usun professionaale üle maailma, eriti Eestis. Vaktsiin aitab organismi kaitsta. Loomulikult laseksin end vaktsineerida,“ ütles laulja Lauri Saatpalu.

 

Vaktsiinidoosid kogu elanikkonna vaktsineerimiseks ei ole veel Eestisse jõudnud, kuigi huvi on suur, siis leidub ka neid, kes ka võimaluse tekkimisel end vaktsineerida ei laseks. Reporter Anneli Lahe uuris, kuidas suhtuvad vaktsiini tuntud inimesed.

Raadioajakirjanik Ulla Länts laseks end samuti vaktsineerida, sest vaktsiin on tema sõnul hetkel ainus asi, millele meil praegu üldse loota on. „Päris kindlasti vaktsineerin ennast. Vaktsiinide kiiremasse väljatöötamisse on panustatud erakordselt palju raha ja ilmselt ka erakordselt palju ajusid,“ sõnas ta.

Ka Saatpalu ei hirmuta see, et vaktsiini väljatöötamise protsess erakordselt kiiresti käis ning ta ei usu, et seetõttu oleks vaktsiin kuidagi ohtlikum või vähem efektiivne. „Teatud aegadel võtavad inimesed tagumiku alt jalad välja ja teevad kiiresti asja ära. Kuivõrd praegu on juba nii palju inimesi ära vaktsineeritud ja ei ole kuulda olnud, et kogu see pool iisraeli rahvast on ära surnud vaktsineerimise tulemusena, siis pole selles ju enam mingit uudsust,“ lisas ta.

Insener Toomas Kaljas usaldab aga oma immuunsüsteemi ning vaktsiini ta enda sõnul kindlasti ei vaja. „Olen pakkunud oma lähikondsetele ja muudele tuttavatele sotsiaalmeedias, et kes tahab mind koroonasse nakatada saab selle eest 3000 eurot ja 3000 selle eest kui suudame ära tõestada, et tal ei ole metaboolset sündroomi või d-vitamiini puudust,“ ütles Kaljas.

Immuunsüsteemi tugevusse usub ka projekteerimis- ja konsultatsioonibüroo juhi Gery Einberg, kes ei lase mitte mingil juhul enda sissemingit toodet sisse süstida. „President Ilvese poegki ütles, et see on maailma suurim toote lansseerimine, mis toimub praegu,“ ütles ta.

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
25. jaan. 2021 12:18
Eks see ole individuaalne. Isiklikult leian, et kui risk nakatuda ja haigestuda on suurem vaktsineerimisega seotud riskidest, tasuks end kindlasti vaktsineerida.