"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! VAATA SAADET: "Tallinna Panoraam" lahkab suhtevägivalda ja uurib Maarjamäe memoriaali tulevikku (1)
25. jaanuar 2021
Kuvatõmmis

Eelmisel aastal sai politsei Tallinnas üle 4500 perevägivallaga seotud väljakutse. Kust leiavad abi ja kaitset naised, kes põgenevad põrguliku suhte eest? Kui keeruline on sahamehe töö lumiste, libedate ja muutlike ilmadega? Kuidas saadakse linnatänavate puhastamisega hakkama olukorras kus linn on karmistanud lumekoristuse nõudeid? Kõik need ja muud huvipakkuvad teemad "Tallinna Panoraamis". 

 

Igal pühapäeval kell 17.30 on Kanal 11 eetris Tallinna Panoraam, mis on kirev assortii erinevatest linnaelu puudutavatest teemadest.

Eelmisel aastal sai politsei Tallinnas üle 4500 perevägivallaga seotud väljakutse. Kust leiavad abi ja kaitset naised, kes põgenevad põrguliku suhte eest?

Maarjamäe memoriaalkompleks, kui arhitektuurilist väärtust kandev monumentaalkunsti teos, on kaotanud kunagise ideoloogilise tähenduse. Täna on tegemist lähiajalugu koondava mälestusalaga, mis vajab kiiret renoveerimist.

Kui keeruline on sahamehe töö lumiste, libedate ja muutlike ilmadega? Kuidas saadakse linnatänavate puhastamisega hakkama olukorras kus linn on karmistanud lumekoristuse nõudeid?

Kuigi lumevaip katab veel maad, kuid on käes aeg teha ettevalmistusi kevadisteks aiatöödeks. Kuni 1. veebruarini saab taotleda linnalt toetust kogukonna aia rajamiseks või arendmiseks.

Koroona aasta uus reaalsus – distantsõpe – eeldab ka kehalise kasvatuse tundide läbiviimisel loovust ja uut lähenemist. Tallinn tunnustas esmakordselt kõige spordisõbralikumaid õpetajaid.

Heerold Jüri Kuuskemaa kutsub vaatajaid Püha Vaimu kirikusse, mille kantslil on keskaegse Tallinna ehituskunstis eriline ja ainulaadne koht.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meister
25. jaan. 2021 09:17
Võrdõiguskilluse teema on juba nagu regilaulu refrään. Miskipärast on aga suhtevägivalla puhul ikka ja jälle juttu vaid naiste kaitsmisest. Tean kümneid juhtumeid, kus suhet koos hoida püüdnud mehe kallal on just naine aastate viisi psüühilist vägivalda praktiseerinud. Selle all on kannatanud ka lapsed. Kooselu lagunedes on sellistel juhtudel enamasti aga just mees see, kes peab jääma majanduslikult ja psüühiliselt palju halvemasse olukorda. Sellest ei taha keegi põhjalikult rääkida. Psüühiline vägivald algab sellest, kui perekonnaelu elav naine ei armasta enam meest ja käitub lähtuvalt sellest. Kasutab lihtsalt meest ära, kuid vastu ei anna sisuliselt midagi. Elab mehega samal aadressil, kuid abielunaise rolli enam ei täida. Elab vaid oma elu. Käib kus tahab, kellega tahab ja nii kaua kui tahab. Pealtnäha on kõik korras, aga koduseinte vahel on sisuliselt ühiselamuelu.