"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti tähistab Jaapaniga 100-aastast sõprust (0)
26. jaanuar 2021
President Kersti Kaljulaidi Facebooki konto.

"On rõõm tõdeda, et traditsiooniliselt head suhted Jaapani ja Eesti vahel on viimastel aastatel veelgi süvenenud," ütles Välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Rein Tammsaar.

Tammsaar ja Jaapani suursaadik Eestis Hajime Kitaoka tähistasid täna Eesti ja Jaapani ametlike suhete sõlmimise 100. aastapäeva, vahendas BNS. 

Jaapani valitsus tunnustas Eestit 26. jaanuaril 1921 de jure, pärast seda on kahe riigi vahelised suhted aina tugevnenud, teatas välisministeeriumi pressiesindaja.

“On rõõm tõdeda, et traditsiooniliselt head suhted Jaapani ja Eesti vahel on viimastel aastatel veelgi süvenenud,” ütles Rein Tammsaar. “Meie eesmärgiks on edasi arendada Eesti ja Jaapani vahelisi majandussuhteid ning toetada Eesti ettevõtete eksporti suure potentsiaaliga toodete ja teenuste vallas. Headest suhetest annavad märku ka viimastel aastatel toimunud mõlemapoolsed kõrgetasemelised kohtumised.”

Jaapan on Eesti jaoks üks olulisemaid kaubanduspartnereid Aasias. Varasemast enam huvitutakse Eesti tegemistest e-riigi ja digiteenuste arendamisel, kuid tihedad on ka kultuurisidemed. Eesti eksperdid on sagedased kõnelejad mitmesugustel foorumitel ja omavalitsustes Jaapanis.

Hea koostööpotentsiaaliga sektorid on märgitud ära Eesti äridiplomaatia strateegias Jaapanis aastateks 2020–2025, mis koostati suhete tihendamiseks ja kohalikele ettevõtetele täiendavate võimaluste loomiseks. Potentsiaali on näiteks IKT ja IT-lahendustel sellistes valdkondades nagu e-valitsemine, tark linn, haridus, tervishoid ja küberturvalisus. Samuti on Jaapani turul suur potentsiaal puidusektoril, toiduainetööstusel ja Eesti disainitoodetel.

100-aastase sõpruse tähistamiseks loodud logo kujunduses on kasutatud binaarset koodi, mis väljendab tugevat fookust digiteemadel meie kahepoolses suhtluses.

Lisaks tähistati täna 100 aasta möödumist diplomaatiliste suhete ja sõprussuuhete sõlmimisest Prantsusmaa, Ühendkuningriigi, Belgia ja Itaaliaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.