"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII! Kirna mõisa tulbimeri võitis rahva südame! (0)
26. jaanuar 2021
Erki Laansalu

Järvamaa 2020. aasta teoks valiti rahvahääletusel suure ülekaaluga Kirna mõisa tulbimeri. Kui 2019. aasta uusaastaööl hävines ilutulestiku raketi tõttu Nurmiko aiandi kasvuhoone, tegid Nurmiko omanikud Kirna mõisale ettepaneku leida tulbisibulatele uus kodu. Nii see kõik algas ja 2020 mais-juunis rõõmustasid Kirna mõisapargi külalisi sajad tuhanded õitsvad tulbiõied.

Vaata galeriid (120)

Järva Teataja peatoimetaja Tiit Reinbergi arvates oli mõis oma õitsvate tulpidega paljudele hingekosutuseks ajal, kui lisaks kultuuri- ja spordiasutustele olid isegi kaubanduskeskused suletud. Suures mõisapargis sai ju vahemaad hoida rohkemgi kui kaks meetrit.

Tänavu soovib mõis veelgi ilusamat vaatepilti pakkuda. Sügisel pisteti Kirnas mulda veel 35 sorti tulbisibulaid, lisaks 15 000 nartsissi. Nõu ja jõuga on lisaks Nurmikole mõisapargis abiks Elise Aia eestvedaja Reelika Marrandi. Uudset Eestis väljatöötatud bioaktiivset väetist turps annetas Kaur Kuurme ja kasvuturba tarnis Kekkilä.

See, kas tulbid tänavu naistepäevaks õitsema hakkavad, pole Lilienthali jaoks oluline. “See pole meile äri,” ütleb ta. Lilienthali prioriteet on Kirna vabahariduskeskus, selle loengud, kontserdid ja töötoad ehk kõik tegevused, mis avardavad inimeste teadlikkust vaimsest ja füüsilisest tervisest, vastutuse võtmisest ja õnnelikuks olemisest.

Kirna mõisas toimuv on kogukondlik algatus, mida rahastatakse annetustest. Kirna on koht, kus iga inimene on alati oodatud, hoitud ja armastatud. Kirna missiooniks on tasakaalus inimene.

Neile, kes tunnevad huvi loodusravi vastu, on Kirna looduspark hästi tuntud inimese bioloogilisi rütme toetava loodusliku fooni tõttu. Kirna mõis on korduvalt valitud kümne kõige põnevama ja erilisema paiga hulka Eestis, saanud tunnustatud aasta terviseteoga ja paljude muude aunimetustega.

Mõisapark on avatud iga päev kõigile soovijatele. 2020. aastal külastas keskust ligikaudu 35 000 inimest.

Samuti tegutseb mõisas väga soojalt vastu võetud Kirna mõisakohvik, mille lahtiolekuaegadega saab ennast kursis hoida Facebookis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.