"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Parmas: ei ole välistatud Estonia huku asjus uue kriminaalmenetluse alustamine (0)
26. jaanuar 2021
Mats Õun

"Kriminaalmenetlust saab alustada siis kui uurimiste ja analüüside tulemusena peaks ilmnema uut infot näiteks selle kohta, et kunagi toime pandud kuritegusid on keegi varjanud kuni tänaseni," rõhutas riigi peaprokurör Andres Parmas.

Riigisekretär Taimar Peterkop kohtus 25. jaanuaril Estonia laevahukuga seotud lähedaste ja pääsenute esindajatega. Riigisekretäri kutsel kohtusid lähedaste esindajatega ka ohutusjuurdluse keskuse juht Jens Haug ning Parmas.

Riigisekretär märkis, alates uute asjaolude ilmnemisest on tehtud ettevalmistusi uurimise ettevalmistuseks ning 18. detsembril teavitasid Eesti, Soome, Rootsi ohutusjuurdluse asutused, et uute asjaolude selgitamiseks on vajalikud täiendavad allveeuuringud. “Praeguseks on Rootsi ka avalikult kinnitanud valmisolekut oma seadusi muuta, et kolme riigi koostöös oleks võimalik läbi viia vajalikke allveeuuringuid Estonia juures,” ütles Taimar Peterkop. “Näeme, et ei ole takistusi ettevalmistustega edasiminekuks ja ettevalmistused laabuvad heas koostöös Eesti ametiasutuste ning Soome ja Rootsi partneritega.” 

Ohutusjuurdluse keskuse juht Jens Haug andis lähedastele ülevaate, milline on võimalik ajaraam plaanitavate uurimiste tegemiseks. “Kuni käib protsess Soome ja Rootsi seaduste muutmiseks, saavad ohutusjuurdluse asutused ette valmistada uurimistööde tehnilised küsimused ja vajadused,” kinnitas Jens Haug.

“26 aasta tagused kuriteod on tänaseks üldjuhul aegunud, mistõttu kriminaalmenetluse alustamine praegu võimalik ei ole. Küll aga saab seda teha siis kui praegu läbiviidavate uurimiste ja analüüside tulemusena peaks ilmnema uut infot näiteks selle kohta, et kunagi toime pandud kuritegusid on keegi varjanud kuni tänaseni,” rõhutas Parmas, et hetkel teadaolev info ei anna alust kriminaalmenetluse alustamiseks. Kriminaalmenetluse saab seaduse järgi alustada vaid juhul kui ilmnevad kuriteole viitavad asjaolud ning kriminaalmenetluse alustamine on seaduse järgi keelatud neil puhkudel, kui võimalik kuritegu on aegunud.

Tegemist oli järjekorras neljanda igakuise kohtumisega, et anda lähedastele ülevaade arengutest Estonia uute asjaoludega seotud uurimistegevuste ettevalmistamisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.