"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politsei pidas kinni bussijaamas stardipüstolist tulistanud rootslase (0)
26. jaanuar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Ükskõik millise relvataolise esemega avalikus ruumis vehkimine, veel enam laskmine või teiste inimeste sihtimine, on lubamatu," kinnitas Kesklinna politseijaoskonna välijuht Keit Seppo.

Politsei pidas kinni Rootsi kodakondsusega mehe, kes tulistas Tallinna bussijaamas stardipüstolist, vahendas BNS Põhja prefektuuri.

Täna veidi enne kella üheksat teatati politseile Tallinna bussijaamas relvataolisest esemest tulistanud mehest.

Kesklinna politseijaoskonna politseipatrullid said kõrgeima prioriteediga väljakutse Tallinna bussijaama, kus 32-aastane mees soovis minna bussile koos oma koeraga, kellel puudus suukorv. Järsku võttis mees seljakotist välja stardipüstoli ning sooritas sellest lasu asfaldile.

“Seitse minutit pärast väljakutse saamist pidasime 32-aastase Rootsi kodanikust mehe bussijaama lähistel avaliku korra raskes rikkumises kahtlustatavana kinni. Mees ei osutanud kinnipidamisel vastupanu ja temaga kaasas olnud koera toimetasime varjupaika,” sõnas Seppo.

“Eemalt on nii politseinikel kui ka kõrvalistel inimestel väga keeruline vahet teha, kas tegemist on päris relvaga või relvataolise esemega. Ükskõik millise relvataolise esemega avalikus ruumis vehkimine, veel enam laskmine või teiste inimeste sihtimine, on lubamatu. Seega tekitab relvataolise eseme nägemine ja laskude kuulmine inimestes täiesti põhjendatult hirmu. Säärase mõtlematu käitumisega pannakse ohtu ka iseend, sest teinekord võib see viia selleni, et politseinikud on sunnitud ohu kiireks tõrjumiseks kasutama oma teenistusrelva,” sõnas Seppo. 

Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad avaliku korra raske rikkumise paragrahviga alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.