"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
President andis nõusoleku kohtunik Vavrenjukile süüdistuse esitamiseks (0)
26. jaanuar 2021
Rene Suurkaev

President Kersti Kaljulaid kirjutas teisipäeval alla otsusele, millega andis nõusoleku süüdistusakti koostamiseks Tartu maakohtu kohtunikule Eveli Vavrenjukile.

Eelmisel nädalal rahuldas riigikohtu üldkogu riigi peaprokuröri Andres Parmase taotluse, milles soovitakse esitada kohtunik Eveli Vavrenjukile süüdistus mitmes kuriteos ning edastas selle presidendile, vahendab BNS.

Kohtunikule süüdistusakti koostamiseks on seaduses sätestatud erikord, et vältida ilmselgelt põhjendamatuid või poliitiliselt erapoolikuid süüdistusi, edastas riigikohus. Sellest lähtudes tuleb peaprokuröril saata kõigepealt riigikohtule taotlus, et kohus teeks presidendile ettepaneku anda süüdistuse esitamiseks oma nõusolek. Alles pärast riigipea heakskiitu on prokuratuuril võimalik edastada süüdistus maakohtule sisuliseks arutamiseks.

Esimest korda tegi peaprokurör Vavrenjukile süüdistuse koostamiseks taotluse juba mullu septembris, kuid toona lükkas riigikohtu üldkogu selle oluliste puuduste tõttu tagasi. Uus taotlus saabus riigikohtusse mullu 31. detsembril ja üldkogu otsustas 19. jaanuaril selle rahuldada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.