"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinnas Rannamõisa teel algavad rekonstrueerimistööd (0)
26. jaanuar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Esmalt ehitatakse välja lõunapoolne sild linna sisenevale liiklusvoole ja seejärel põhjapoolne sild linnast väljuva liiklusvoo teenindamiseks. Samuti korrigeeritakse rekonstrueerimistööde käigus Tiskre oja sängi ning rajatakse silla alla 1,2 meetri laiune kallasrada kalameestele ja jalakäijatele," täpsustas abilinnapea Kalle Klandorf. 

Sel nädalal alustab Tallinna linn Rannamõisa tee rekonstrueerimise I etapi ettevalmistustöödega. Kui osaga töödest saab algust teha liiklust häirimata, siis veebruari esimesel nädalal algavad ehitustööd mõjutavad ka liikluskorraldust. 

Klandorf selgitas, et Rannamõisa tee rekonstrueerimise I etapi ehitustööde käigus rajatakse Tallinna linna ja Harku valla piiril kulgeva Tiskre oja kohale uued sillad. “Olemasoleva betoonist binokkeltruubi asemele tuleb kaks üheavalist 9,75 meetri laiust, kaheteistkümnele kohtvaiale toetuvat raudbetoonsilda. Esmalt ehitatakse välja lõunapoolne sild linna sisenevale liiklusvoole ja seejärel põhjapoolne sild linnast väljuva liiklusvoo teenindamiseks. Samuti korrigeeritakse rekonstrueerimistööde käigus Tiskre oja sängi ning rajatakse silla alla 1,2 meetri laiune kallasrada kalameestele ja jalakäijatele,” täpsustas Klandorf. 

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Rannamõisa tee näol on tegemist suure liikluskoormusega magistraaliga, kus liiklemine tipptundidel kohati veel üsnagi keeruline. “Tallinna linn on Haabersti ringristmiku suuremahuliste rekonstrueerimistööde raames ehitanud Rannamõisa tee kuni Lõuka tänavani neljarealiseks ning sama on teinud ka Maanteeamet riigitee Tallinn–Rannamõisa–Kloogaranna kilomeetritel 2,6–4,1. Nende lõikude vahel on aga endiselt veel kaherealine pudelikael, ” ütles linnaosavanem. 

Hanimägi lisas, et sildade ehituse ja praeguse olukorraga kokku viimise tulemusena valmib Rannamõisa tee rekonstrueerimise I etapis 220 meetri pikkune eraldatud sõidusuundadega teelõik ning sellega luuakse eeldus järgmistel aastatel Rannamõisa tee rekonstrueerimise II etapiga alustamiseks. Selle tulemusena valmiks Tallinna linna naaberomavalitsusega ühendav 1,5 km pikkune eraldusribaga 2+2 sõidurajaga teelõik.

Rannamõisa teel liiklejatel palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööde tõttu on piirkonnas tavapärane liiklemine häiritud. 

Tööd teostatakse Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel. Projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS, ehitustöid teostab AS TREF Nord. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 4. november 2021 ning lepinguline maksumus on 994 400 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.