"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Linn kaalub elanike ettepanekuid Rävala läbimurde osas (7)
26. jaanuar 2021

Rävala läbimurde põhiidee on luua Rävala puiestee ja Pärnu maantee vahele trammi- ja kergliiklusühendus. Läbimurre puudutab aga osalt miljööväärtuslikku Tatari tänavat. Selle kohta saadeti linnavalitsusse omapoolseid ettepanekuid.

Rävala puiestee läbimurre on tekitanud vastakaid arvamusi. Keskkonna- ja kommunaalamet valmistab ette projekteerimistingimusi, et selle alusel hange välja kuulutada. Nüüd teeb amet ettevalmistustes pausi, et elanike arvamused läbi kaaluda.

Rävala läbimurde põhiidee on luua Rävala puiestee ja Pärnu maantee vahele trammi- ja kergliiklusühendus. Läbimurre puudutab aga osalt miljööväärtuslikku Tatari tänavat. Selle kohta saadeti linnavalitsusse omapoolseid ettepanekuid.

“Ettepanekuid oli seinast seina alates soovist alustada kõigepealt detailplaneeringuga ja lõpetades sellega, millised hooned tuleks maha lammutada ja kuidas inimesed endale uue elukoha peavad leidma,” tutvustas Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik elanike mõtteid.

Rävala läbimurde projekteerimistingimuste koostamisel kaasati Rävala puiestee, Kentmanni, Tatari ja Süda tänava kinnistuomanikke ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Kohalikud elanikud aga tundsid end sellest hoolimata eemale jäetuna.

“Me kutsume need inimesed veel korra kokku ja räägime nendega plaanidest ja sellest, mis edasi saab. Kindlasti peale kohtumist inimestega tuleb otsus – mida me selle tähavaga teeme. See on üks üsna pikk protsess. Millegipärast inimesed arvavad, et me tahame midagi salaja teha. See ikka nii ei ole. Protsess käib, kõigil on võimalik sõna võtta ja oma arvamust avaldada,” kinnitas abilinnapea Kalle Klandorf.

Elanikega kohtutakse vastavalt olukorrale kas mõnes suures saalis või internetis.

Kommentaarid (7)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tõsine Vene Inimene
27. jaan. 2021 22:29
Mis poolest Tõsine Vene Inimene Navalnõi viletsam kellegist õllesõber Uljanoffist kust otsast. Monumendist siis puiesteel ja läbimurdest.
no ei ole tore!
27. jaan. 2021 14:24
Üle neljakümne aasta tagust ideed ei ole tänapäeva linna liikluskorralduses jätkusuutlik edasi aretada. Liivalaia tn liiklusmagistraalile on palju praktilisem tramm sõitma panna ja pealegi on palju vähem valulik linnarahvale. Südalinna piirkond on eelkõige elamisväärne, siis kui siin inimesed elavad, mitte see ei ole vaid autode läbisõidu "hoov".
Liia Kaldoja
29. jaan. 2021 13:24
Südalinna piirkond nagu Rävala pst, P.Süda tn ja muud Vabaduse väljakut ümbritsevad vähese liiklusega tänavad, võiksid jääda võimalikult autovabaks. Muusikaakadeemia ümbrus eeldab samuti rahulikku ja vaiksemat keskkonda. Mitte kõik südalinna tänavad ei pea muutuma transpordikoridorideks. Seda enam, et nendega külgnevad juba olemasolevad suuremad liiklusmagistraalid nagu Liivalaia tn, Pärnu mnt jms. Just neid olemasolevaid liikluskoridore peaks kasutama liiklusvoo suurendamiseks.
Leninist Rävala
26. jaan. 2021 20:35
Tegu ammuse ettepanekuga nn Lenini puiestee läbimurdega.
hõlmikpuusündroom
26. jaan. 2021 19:45
https://et.wikipedia.org/wiki/Süda_tänava_hõlmikpuu https://www.sirp.ee/archive/1999/01.04.99/Sots/sots1-2.html 1980. aastate alguses nägid Tallinna linnaplaneerijad ette Lenini puiestee läbimurde Pärnu maanteele. Selleks taheti lammutada Süda tänava kvartali 35 hoonet ja maha saagida alguseks vähemalt 217 elujõulist puud, nende seas maailma põhjapoolseima kasvukohaga vana, looduskaitsealuse hõlmikpuu. Lisaks ka üle saja viljapuu. Selle tänava äärde pidi püstitatama Estonia uus hoone. Kavatsuse vastu astusid üles kohapealsed elanikud, keskkonnakaitse pooldajad, paljud kultuuritegelased, teadlased ja arhitektid, ka linna keskkonnakomisjon.
mida uut
26. jaan. 2021 18:18
Ja mida uut nüüd suuname töörahva massid Lenini puiesteele tervitades Töörahva Suurt Juhti kõik tuntud lugu. Vist oli see Arts kes monumendi viis ära ja ilmselt ka tribüünid jäid ehitamata oli vist nii.
poliitik
27. jaan. 2021 17:47
Kuna nüüdseks on selgunud, et Töörahva Suur Juht oli vabamüürlane ja homoseksuaal, siis tuleks monument taastada. https://proza.ru/2012/10/01/1000 http://freemasonrywatch.org/communism.html Ja marssijaid jätkuks samuti. http://www.liveinternet.ru/users/westnik-2012/post136575236/