"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinna kesklinna kavandatakse uusi rattaparklaid (0)
26. jaanuar 2021

Kesklinna valitsus ootab elanikelt 2. veebruariks ettepanekuid, kuhu tuleks linnaosas paigaldada uusi rattaparklaid.

“Järjest enam kasutavad tallinlased mugavaks ja kiireks liiklemiseks jalgrattaid ja meie soov on parandada rattaga liiklemise tingimusi kesklinnas. Seejuures aitavad kogu pealinna rattateede võrgustiku arendamise kõrval lihtsustada jalgratastega liiklemist ka rattaparklad, mis asuvad kasutajatele sobiva tihedusega ja vajalikes kohtades ning on ühtlasi turvalised ja kasutajasõbralikud. Millistena ja kus soovivad elanikud neid ennekõike näha, seda nüüd nende endi käest teada soovimegi,” selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kesklinna valitsus on juba hankinud kolme erineva disainiga rattahoidjaid (vt pilte), mida saab kasutada kümmekonna uue rattaparkla tarvis. Neile püütakse leida sobivad asukohad nii linnaosa elanikelt tulnud ettepanekute põhjal kui ka arvesse võttes linnakeskkonna asjatundjate hinnanguid. Ühtlasi oodatakse tagasisidet praeguste rattaparklate kohta – kas need on sobivates kohtades, kas rattahoidjate disain vajaks uuendamist jne.

Rattaparklate asukohad Kesklinnas on kavas määratleda veebruari keskpaigaks. Seejärel alustab linnaosa valitsus koostöös keskkonna- ja kommunaalametiga rattahoidjate paigaldamist. Töö tahetakse lõpule viia aprilli alguseks, kui algab jalgrataste kasutamise kõrghooaeg.

Linnaosa valitsus ootab arvamusi rattaparklate lisamise vajaduse kohta ning samuti olemasolevate rattahoidjate kvaliteedi, asukoha ja disaini kohta 2. veebruarini e-aadressile riina.parm@tallinnlv.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.