"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Tänaval nähtud kaelkirjakut saab minna oma silmaga vaatama (1)
26. jaanuar 2021

"Väga paljud saavad lammast või kitse esimest korda alles kolmekümne aastaselt katsuda. Aga me käime väga palju seda viga parandamas," sõnas Ranna Rantšo Farmiloomade Turvakodu perenaine Ande Arula.

Kiek in de Kökis käisid täna näitust avamas kitsed, kuked, haned, jänes ja poni. Kõik need loomad olid Tallinnale vanasti tuttavad, sest neid peeti ka linnas. Uut näitust, mis räägib Tallinna tänavail kohatud loomadest läbi ajaloo, ilmestavad ka eksootilisemad isendid nagu näiteks kaelkirjakud ja elevandid. Näituse valmis Nukufilmi abiga, kellelt on nii väljapanek kui ka mulaažid.

Tänaseks tuli linlastele vanal ajal igapäevasteks loomadeks olnud loomad nagu kitsed, kuked, jänes ja poni, kohale toimetada Läänemaalt Farmiloomade turvakodust. Võis aga vaid imestada, kui koduselt loomad end Kiek in de Köki tornis tundsid. Linnainimesed on aga üldjuhul loomadest võõrdunud.

“Väga paljud saavad lammast või kitse esimest korda alles kolmekümne aastaselt katsuda. Aga me käime väga palju seda viga parandamas. Käime loomadega päris palju üritustel, samuti filmides ja reklaamides – nii saavad loomad ikka inimese juurde. Ja ma olen väga uhke, sest meie kukk on olnud maaeluministri kabinetis, rott on maganud hotellis – meie loomadel on väga põnev elu,” tunnistab Arula.

Näitus “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos” on iseäralik mitte üksnes esimeste näitusekülastajate osas. Lisaks loomadele ja vanaaegsele õhustikule võib nende ümber näha ka putukaid nende kunagises keskkonnas.

“Linnas on inimesed sajandeid elanud koos loomadega. Linn on olnud nagu üks suur küla – lehmad, sead, lambad, veised – kõik on tänavatel olnud, aga sellest on vähe räägitud,” tõdes Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi juhataja Toomas Abiline.

Näitusel on ka Tallinna väline tegelane – kohtupingis siga, kes on riietatud inimese rüüsse. Pariisis peeti tema üle kohut, sest siga hammustas ühe lapse surnuks. Et aga looma ei saanud süüdi mõista, tehti temast näiliselt inimene ja mõisteti surma.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
27. jaan. 2021 16:51
Kõik väga mõnusad ja mulle õnneks juba lapsepõlvest üsna tuttavad tegelased ning tore, et neid nüüd ka kõigile neile kes nendega varem kohtunud pole, sedasi tutvustatakse!