"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Elamisloa taotlusi äriks ja tööks laekus sisserände piirarvust rohkem (2)
27. jaanuar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Kõik piirarvust üle jäänud taotlused saavad keelduva otsuse. Alternatiiviks on lühiajalise töötamise registreerimine ja viisa alusel Eestis töötamine, mida sisserände piirarvu täitumine ei mõjuta," sõnas PPA identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk. 

Praeguseks on Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) saanud üle 1600 elamisloa taotluse Eestis töötamiseks ja ettevõtlusega tegelemiseks. Sisserände piirarvu alusel on PPA-l võimalik välismaalastele välja anda vaid 1315 sellist elamisluba.

“Kõik piirarvust üle jäänud taotlused saavad keelduva otsuse. Alternatiiviks on lühiajalise töötamise registreerimine ja viisa alusel Eestis töötamine, mida sisserände piirarvu täitumine ei mõjuta,” sõnas Valk. 

Tööandja peab välismaalasest töötaja lühiajalise töötamise enne töötaja tööle asumist registreerima PPA-s https://www.politsei.ee/et/iseteenindus

Jätkuvalt on võimalik elamisluba taotleda sportlastel ja loomingulistel töötajatel, kellele on piirarvust eraldatud vastavalt 24 ja 25 elamisluba.  

Sisserände piirarvu täitumine ei mõjuta õppimiseks elamisloa taotlejaid, Euroopa Liidu kodanikke ja nende perekonnaliikmeid, samuti Ameerika Ühendriikide ja Jaapani kodanikke. Lisaks ei kuulu piirarvu alla inimesed, kes tulevad Eestisse tööle teadlaseks, õppejõuks või info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialale. Samuti ei kuulu piirarvu alla tippspetsialistid või inimesed, kes asuvad tööle iduettevõttesse, planeerivad iduettevõtlusega Eestis tegelema hakata või tegutsevad suurinvestorina. Piirarvu täitumine ei mõjuta ka Eestisse pereliikme juurde tulijate elamisloa taotlemist.

Valitsus kehtestas 2021. aasta sisserände piirarvuks 1315 ja mullu oli piirarvuks 1314.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

puhas raha
28. jaan. 2021 08:06
Vast parim kõige kasumlikum äri on rahvusvaheline inimkaubandus elik priske rahapataka eest vastavate paberite munsterdamine neegermeestele, arrabidele, pakkidele, indussidele jne. Korralik raha ja Eurusse töllerdama.
rohkem ülikoole
27. jaan. 2021 18:46
Põhiline on haridus kõrgharidus paberid korda poltvolt ja Eurusse töllerda ja häälitse fuck. Priskelt raha paberid korda money talks bullshit walks unistuste Hiid Negro-Talin kui Tšernogorsk.